Czy gorliczanin będzie mistrzem świata MMA? [AKTUALIZACJA]

  • 22.01.2022, 18:12
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

zawodnik MMA walczy na ringu, Maciej Rębacz Fot. facebook Maciej Rębacz
Już wkrótce na ringu w Abu Dhabi do walki o tytuł amatorskiego Mistrza Świata MMA stanie gorliczanin Maciej Rębacz. Znalazł się on w 17-osobowej grupie sportowców naszego kraju biorących udział w tej prestiżowej imprezie.

 

Największa impreza amatorskiego MMA na świecie

Końcem stycznia w stolicy Emiratów Arabskich odbędzie się największa impreza spotów walki organizowana przez samą International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) – największą amatorską organizację MMA na świecie.

Maciej Rębacz znalazł się w kadrze polskiej wyselekcjonowanej na tę imprezę. W rywalizacji wezmą udział reprezentanci 60 krajów, w sumie ponad 500 zawodników. Kategoria, w której zawalczy gorliczanin jest najliczniejsza i liczy sobie 32 zawodników.

 

Maciej Rębacz, gorliczanin, zawodnik MMA

Maciej Rębacz rozpoczynał swoją przygodę ze sportami walki już od młodych lat, i mimo swojego wieku ma na swoim koncie wiele sportowych sukcesów m.in. wygrane walki na galach w Polsce, Czechach i Słowacji, zdobycie pasa amatorskiego Mistrza organizacji Wieczór Walk, brązowy medal pierwszych Mistrzostw Polski MMA Polska, medale na ogólnopolskich zawodach BJJ. Znajduje się także w czołówce rankingu zawodników amatorów w swojej kategorii wagowej - 70,3 kg.

Jego zamiłowanie do sztuk walki odkrył jego tata - posiadacz czarnego pasa. Szybko zdecydował, że chce iść jednak w inną stronę i zdecydował się na naukę mieszanego stylu. 

Po skończeniu nauki w gimnazjum przeprowadził się do Krakowa, by tam rozwijać swoją pasję.

Już wkrótce zapraszamy przed telewizory do kibicowania Maćkowi podczas mistrzostw. Polsat Sport w dniach 24-29 stycznia pokaże relację z finałów tej imprezy.

 

AKTUALIZACJA (22 stycznia)

Wielki dramat zawodnika. Jak czytamy na jego profilu fb:

(...) Ponad tygodniowa izolacja, trenowanie w pustych klubach, noszenie maseczki na każdym kroku i nie przemieszczanie się komunikacja miejską nie pomogło (...)

 

Dosłownie kilka godzin przed wylotem zawodnik poddał się obowiązkowemu testowi przeciwko covid-19. Pozytywny wynik testu wykluczył go z możliwości podjęcia walki, która mogła zmienić jego życie.

Wierzymy jednak, że nie ma przypadku – przed młodym zawodnikiem wielka przyszłość.

Macieju, życzymy odwagi i wytrwałości. Niech obecne emocje przyniosą Ci wielką moc do kolejnych treningów. Mistrzostwo będzie czekało.

OSU!

 

 

Źródło info: gorlice.pl
Źródło foto: archiwum Maciej Rębacz

Tomasz Stasiowski

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kl
kl 24.01.2022, 11:24

Iga Świątek w ćwierćfinale Australian Open po raz pierwszy w karierze!
Ivan
Ivan 23.01.2022, 12:26
Gdyby robił coś pożytecznego.............
adam1
adam1 22.01.2022, 14:45
Pan Rębacz nie będzie brał udziału w Mistrzostwach Świata bo on oraz jedenastu innych zawodników złapało wirusa i nie mogą lecieć. Tak informuje Wirtualna Polska.
Wróbel
Wróbel 22.01.2022, 11:34
Byle nie spotkał na swojej drodze Marcina Najmana . . .
Karpik
Karpik 22.01.2022, 09:40
A czemu nie
vv
vv 22.01.2022, 07:47
Hahahhaha mistrzem świata dobree
Rzeszów
Rzeszów 21.01.2022, 21:06
Dużo Gorliczan lubi się bić zwłaszcza jak wracają z Gorlickiej dyskoteki nocami i biją się bo nie mają zdrowego rozumu a Policja zawraca bo też boi się o bezpieczeństwo swoje.
.
. 22.01.2022, 06:18
Jak ten komentarz ma się do tej informacji o występie w MMA?

Pozostałe