Dobry uczynek, który rozgrzeje Twoje serce

  • 23.01.2022, 19:57
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

pies na zimowym spacerze Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Zima. Przyszła, jest i według aktualnych prognoz prędko nie odpuści. Na drogach warunki są trudne, na chodnikach wcale nie bywa lepiej. Cóż, cztery pory roku – taki mamy klimat.


Gdy spędzamy czas na mrozie i brodząc w śnieżnej czapie pokonujemy drogę do domu, sklepu, czy wracając z pracy myślimy najczęściej o tym, że już za chwilę wejdziemy do ciepłego domu, napijemy się herbatki i będzie znacznie milej, komfortowo. Ciepło i bezpiecznie.

Ale czy pamiętamy też o naszych zwierzętach? Wiele psów i kotów wciąż „mieszka na polu”. Przy silnych mrozach, warto bardziej zadbać o naszych czworonożnych towarzyszy. 


Jakie warunki właściciele powinni zapewnić swoim psom podwórkowym (nie tylko zimą)?

Po pierwsze: szczelna, ocieplona buda, dostosowana do wielkości psa. Należy wspomnieć, że buda nie powinna stać bezpośrednio na ziemi. Warto zapewnić odpowiednią izolację od podłoża. Pełny dostęp do wody i wysokokaloryczny posiłek. 


Pies nie może przebywać na łańcuchu czy też w kojcu dłużej niż 12 godzin na dobę. Należy zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i pozwolić mu wybiegać się. 

Zimą, gdy spodziewamy się silnych mrozów warto docieplić budę lub kojec. A jeszcze lepiej, wziąć psa do domu. Może to być ciepłe miejsce w garażu lub w innym pomieszczeniu gospodarczym. 


Pomyślmy również o kotach! One też marzną. Możemy przygotować im ciepłe miejsce do odpoczynku np. karton wyłożony kocami, nawet starymi - grunt, żeby było ciepło.

 

Dobre uczynki rozgrzewają serca

Dbając więc odpowiednio o swoje zwierzęta, zadbacie też o swój spokojny sen. Będziecie mieć pewność że nawet przy silnym mrozie Wasz zwierzak przetrzyma noc... I to nie jedną!

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe