Znajdź różnice między obrazkami [FOTO/VIDEO]

  • 23.01.2022, 18:24
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatnich dniach otoczenie gorlickiej Bazyliki nieco się zmieniło a na plac kościelny wjechał dźwig, zwiastujący prowadzenie prac na zewnątrz.

 

Wycinka drzew przy Bazylice

Od czwartku trwają prace związane z wycięciem drzew od strony wejścia do zakrystii Bazyliki Mniejszej w Gorlicach. W tym miejscu nie ma już kilku choinek, które dawały cień w tej części kościelnego dziedzińca.

Jak wyglądało to miejsce przed kilkoma miesiącami? Uwieczniliśmy to na fotografiach z drona. Można je obejrzeć pod naszym artykułem.

Teraz idąc od strony ul. Legionów bardzo dobrze widoczna jest bryła Bazyliki, która zyskała wiele przestrzeni. Zmienił się krajobraz tej części miasta, a wzniesienie nabrało monumentalności, przypominającą tą z archiwalnych fotografii lat 70-tych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmu wykonanego znad Bazyliki.

 

Dla przypomnienia prezentujemy zdjęcia z ubiegłego roku

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (11)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maja
Maja 24.01.2022, 19:05
A co z drzewami wzdłuż schodów prowadzących do kościoła? Niektóre gałęzie już prawie na schodach leżą.
adam1
adam1 23.01.2022, 21:45
I tak powinno być. Wycinać stare, stwarzające niebezpieczeństwo drzewa i sadzić nowe. Bez żadnej zbytecznej, urzędniczej biurokracji. Właściciel terenu powinien o tym decydować
Podpis
Podpis 24.01.2022, 08:46
Właściciele terenów wycinają wszystko w pień łącznie z pomnikami przyrody bo im nie pasują do koncepcji. W Polsce musi być nadzór nad takimi działaniami bo wytną wszystko jak leci a nowego nie posadzą.
Gabriela
Gabriela 24.01.2022, 20:41
Poczytaj a nie pusz bzdur nikt sobie rego dla widzi mi sie nie wycinamaja na to pozwolenie i ekspertyze. Drzewa sa stare i stwarzaja nuebezpieczenstwo dla budynkow ponizej i przechodniow .jesli by spadlo podczas wichury mogloby zabic ludzi na chodniku. Mysle ze w to miejsce posadza cos co rosnie wolniej a korzenie beda w stanie utrzymac ziemie ktirej tam za wiele nie ma bo wiekszosc stanowi skala
Podpis
Podpis 25.01.2022, 07:54
Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że "Właściciele terenów wycinają wszystko w pień łącznie z pomnikami przyrody bo im nie pasują do koncepcji." czyli odniosłem się do całokształtu dzikich wycinek a zwłaszcza tego co zafundowało nam lex szyszko. Czy zakwestionowałem tę konkretną sytuację? Napisałem, że robią coś nielegalnie?

Pozostałe