Fit desery, sekrety pilotów wycieczek czy prawdziwa historia porwania polskiego kapitana

  • 25.01.2022, 11:24
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

kobieta czyta książkę przy kominku Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Koniecznie sprawdźcie, jakie książki na luty polecają bibliotekarze z miejskiej książnicy. Jak co miesiąc: dla każdego coś dobrego!

 

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę pt. Do·bra* zmia·na *czyli Jak się rządzi światem za pomocą słów. Autorzy publikacji: Katarzyna Kłosińska i Michał Rusinek, z językoznawczą dociekliwością odkrywają, co kryje się za najpopularniejszymi z używanych przez władzę słów i jak wpływają one na naszą codzienność i postrzeganie świata.


Ewa Bochenek poleca książkę pt. Władysław Długosz: nie tylko odkrywca Borysławia, autorstwa Ewy Król, Doroty Mękarskiej i Andrzeja Drzymały. Jest to bogato ilustrowana publikacja, która prezentuje osobę przemysłowca, społecznika, posła, ministra, a w końcu też ojca rodziny i człowieka, który był fenomenem swoich czasów.


Beata Mituś poleca powieść pt. Już, już!, autorstwa Katarzyny Wasilkowskiej. Jest to znakomita książka o problemach ludzi bardzo młodych i wrażliwych, którzy zanurzeni w świecie cyberprzestrzeni, najnowszych technologii, powszechnej komputeryzacji – rujnują swoje życie psychiczne i osobowość.


Gabriela Walus poleca reportaż pt. Soroczka. Autorka Angelika Kuźniak w poetycki i pełen wrażliwości sposób opisuje spotkanych na swojej drodze ludzi, którzy ze spokojem ducha i godnością oczekują na śmierć.


Małgorzata Kliś rekomenduje publikację pt. Fit desery z kilku składników: jak jeść zdrowo, nie rezygnując ze słodyczy. Autorka książki, Agnieszka Stolarczyk, zabiera Czytelników do swojej kuchni i pokazuje, że słodkie przysmaki mogą być zdrowe, sycące i niskokaloryczne.


Ewa Tempińska poleca reportaż pt. Ku szczytom: historia i nieodparty urok gór. Autor Henrik Svensen, opowiada nie tylko o bliskich mu od dziecka górach Norwegii, ale także o najpiękniejszych i najbardziej fascynujących masywach górskich na całym świecie.


Beata Sajdera poleca reportaż pt. Porwany: 82 dni w rękach piratów, autorstwa Łukasza Pilipa i Piotra Budzynowskiego. Jest to reporterski thriller, który opowiada prawdziwą historię porwania kapitana Piotra Budzynowskiego i statku „Beluga Nomination”.


Marta Karp poleca książkę pt. Polacy last minute: sekrety pilotów wycieczek, autorstwa Justyny Dżbik-Kluge. Publikacja to zbiór opowieści pilotów wycieczek o Polakach na wakacjach.


Natalia Karasińska rekomenduje książkę pt. Nauki ścisłe: 50 idei, które powinieneś znać, autorstwa Paula Parsonsa, Gaila Dixona. Jest to kolejna z serii książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień, które od dawna towarzyszą ludzkości w misji zrozumienia świata.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe