Siatkówka. Operacja „wiosna” w toku

  • 25.01.2022, 18:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

siatkarz GKPS Gorlice podczas meczu w hali OSiR w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Gorliccy siatkarze walczą w rozgrywkach I ligi małopolskiej w kategorii seniorów. W ostatni weekend zmierzyli się na wyjeździe w Laskowej z tamtejszym GSKS-em.

 

Rywalizacja tych dwóch drużyn zawsze przysparzała emocji i tym razem nie było inaczej. Trzeba powiedzieć, że stan rywalizacji do tej pory był między tymi drużynami wyrównany, a hala w Laskowej, z racji swojej specyfiki, przysparzała wielu przyjezdnym drużynom problemów.


GSKS Laskowa - GKPS Gorlice 0:3 (13:25,18:25,15:25)

Zwycięstwo na trudnym terenie tym razem było okupione mniejszym nakładem sił, bo prawdziwa rywalizacja w każdym z setów, kończyła się na poziomie kilku pierwszych punktów. Potem następowało wrzucenie przysłowiowego piątego biegu przez gorliczan a rywale mogli tylko oglądać plecy naszych zawodników.

Gospodarze ustępowali w tym meczu w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a do zwycięstwa gorliczan poprowadził kapitan zespołu Przemek Nikiel.


GKPS dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty i po dwóch kolejkach przewodzi tabeli w II etapie rozgrywek I ligi małopolskiej. Przed gorliczanami trudne mecze z drużynami, które wygrały pierwsze spotkania z naszą drużyną w rundzie wiosennej.


GKPS: Nikiel (kpt), Dygoń, Czerwień, Szpyrka, Turek A., Bąk Turek S. (libero) - Motyka, Góra M., Góra G., Dygoń


Tabela I ligi małopolskiej - II etap:

Lp. Zespół Mecze Pkt     Sety + Sety - pkt + pkt -
1 GKPS Gorlice 2 6 6 1 172 133
2 KS GRÓD CZOP Podegrodzie           2 6 6 2 197 169
3 WKS WAWEL Kraków 2 3 4 3 161 159
4 SMS SPARTA AGH Kraków 2 2 4 5 198 201
5 SKAWA Wadowice 2 1 3 6 187 210
6 GSKS Laskowa 2 0 0 6 107 150

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe