Halo! Tu weekend! Przegląd wydarzeń kulturalnych w pigułce

  • 28.01.2022, 16:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Halo! Tu weekend! Przegląd wydarzeń kulturalnych w pigułce Fot. ilustracyjne/pixabay
Jak co tydzień, także i dzisiaj publikujemy zwiastuny imprez i wydarzeń kulturalnych na najbliższe dni.

 

Od dzisiaj (28 stycznia) we foyer kasztelu w Szymbarku dostępna jest wystawa tematyczna z Ośrodka Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej w Nowym Żmigrodzie, poświęcona Konfederacji Barskiej. Wystawę będzie można obejrzeć do 23 lutego 2022 roku.

 

Również od dzisiaj można obejrzeć wystawę kolażu Danuty Słyś-Tohl w oficynie dworskiej przy kasztelu w Szymbarku. Wystawa czynna będzie do 23 lutego 2022 roku.

 

Już dzisiaj (28 stycznia) o godz. 19 w Restauracji Pub Browaru Dukla odbędzie się koncert Arka Zawilińskiego, a w sobotę o godz. 17 zacznie się koncertowy maraton – na scenie browaru zobaczymy pięć zespołów. Licytacje na rzecz WOŚP w drugim dniu finału w Dukli poprowadzi Marek Rusinek redaktor radia RMF MAXXX.

 

Nie lada gratka czeka gorlickich kibiców siatkówki w najbliższą sobotę, bowiem do hali OSiR zjeżdża główny faworyt tegorocznych rozgrywek, drużyna KS Gród Czop Podegrodzie. Początek spotkania o godz. 18.

 

W ramach tegorocznego finału będziemy mogli wziąć udział w sobotniej sztafecie biegowej i w niedzielnym spotkaniu miłośników motoryzacji oraz wielkoorkiestrowej ślizgawce na gorlickim lodowisku. Ponadto każdy z nas będzie mógł obejrzeć wyjątkowy pokaz sztuk walki w odremontowanym budynku Sokoła, a potem w maratonie zumby czy zajęciach z trenerami sportów walki i orkiestrowym fitnessie. Będą też dmuchańce, konkurencje sportowe, licytacje i kilka koncertów.

 

Klub HDK PCK w Gminie Ropa „Oddajemy – Ratujemy” oraz Klub HDK PCK przy OSP w Brunarach serdecznie zapraszają do akcji oddawania krwi, która odbędzie się w remizie remiza OSP w Łosiu w godzinach od 9 do 13.

 

Polecamy również aktualnie trwające wystawy:

 

Wszystkie (lub prawie wszystkie, staramy się niczego nie pominąć) nadchodzące wydarzenia, imprezy, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej kategorii >>>Nachodzące wydarzenia – halogorlice.info

 

Jeśli jednak coś przeoczyliśmy, napiszcie do nas!

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe