Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Gorlice. Pożar w hali produkcyjnej [VIDEO/FOTO] [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Dziś (1 lutego) kilkanaście minut po godzinie 13 służby gaśnicze otrzymały wezwanie do dużego pożaru w hali produkcyjnej. Płonął dach zakładu produkującego wełnę szklaną.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Na miejsce zdarzenia wezwane zostały jednostki JRG Gorlice oraz okoliczne jednostki OSP z Dominikowic, Zagórzan, Kobylanki, Krygu, Klęczan Biecza, Libuszy i Sękowej. Trwa akcja gaśnicza.

 

AKTUALIZACJA

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ratownicy lokalizują źródło pożaru.

Nie ma zagrożenia dla ludzi. Pracownicy zostali ewakuowani – powiedział młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

AKTUALIZACJA (KPP w Gorlicach, 2 lutego 2022)

Jak dowiedzieliśmy się od oficera prasowego gorlickiej KPP, asp. sztab. Grzegorza Szczepanka, jeszcze nie możemy mówić o konkretnych przyczynach wczorajszego pożaru.

Na miejscu pojawi się dziś biegły z zakresu pożarnictwa. Dokonane oględziny mają pozwolić na ustalenie z całą pewnością przebiegu wydarzeń, które miały miejsce wczoraj po południu.

 

 

 

Trwa gaszenie pożaru izolacji poszycia dachu na hali produkcyjnej Saint Gobain, przy ul. Bieckiej. Sytuacja jest monitorowana na bieżąco, nie ma zagrożenia dla mieszkańców Gorlic. Władze Miasta są w stałym kontakcie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

 

 

Więcej informacji wkrótce.

Źródło foto: OSP Zagórzany 



Napisz komentarz

Komentarze

JA 02.02.2022 10:12
Produkcja nici szklanych a nie wełny mineralnej.

adam1 01.02.2022 23:31
A gdzie są "ekolodzy"? Gdzie jest straż miejska?

No 01.02.2022 21:10
co jest,takie fajne były te zdjęcia nr.1 i 2 i podmienili

Ja 02.02.2022 15:22
A po co Ci ekolodzy co zatrzymali by pożar i przestało by się dymić. Przecież logiczne że jak wybuchł pożar to wszystko się będzie topić i dym unosić w powietrze. Mys zanim coś napiszesz

Kupiec 01.02.2022 18:24
No to wełny dalej nie kupię!!!?

Kibic 01.02.2022 17:58
Osp Moszczenica przyjedzie?

NO 01.02.2022 17:15
świetne zdjęcie nr. 1 i 2, no i te filmiki których nie można odtworzyć

zenek 01.02.2022 15:22
jak do tego doszło? nie wiem

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD- EDYCJA 2026, Powiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnością do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach programu
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu - Rekrutacja 2026/2027 - bezpłatna edukacja - praktyczne podejście - kadra ekspertów
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama Zapraszamy na Festiwal 4 Strony Karpat 2026 do Gorlic
POPULARNE
grupa osób przeciągające linę podczas imprezy TPI w Gorlicach Wielki finał Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw. Pięć dni zabawy zakończył rodzinny FunDay [FOTO] Piątek (7 sierpnia) był piątym i zarazem ostatnim dniem 13. Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw w Gorlicach. Organizatorzy przygotowali na finał Fun Day – rodzinne wydarzenie pełne zabawy, animacji i wspólnych aktywności. Przez pięć dni na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 przewinęły się setki dzieci, a tegoroczna edycja zakończyła się w atmosferze, która najlepiej pokazała, dlaczego ta inicjatywa od lat przyciąga mieszkańców Gorlic. Data dodania artykułu: 07.08.2026 21:26Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 40 grupy osób pozujących do zdjęcia Gorlicjada opanowała centrum. Pomysłowość decydowała o zwycięstwie [FOTO] Dzisiaj (6 sierpnia) uczestnicy Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw wyruszyli na ulice Gorlic. Czwarty dzień wydarzenia upłynął pod znakiem tradycyjnej Gorlicjady, podczas której ponad 20 drużyn rywalizowało w zadaniach sprawdzających spryt, zręczność, kreatywność i wytrwałość. Data dodania artykułu: 06.08.2026 20:09Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10 kobieta w niebieskiej pidżamie w tle rozbity autobus Gorliczanki były na pokładzie autokaru, który miał wypadek na Węgrzech. Cudem ocalały Marzena Święs z Gorlic i jej 23-letnia córka Natalia były w autokarze, który uległ tragicznemu wypadkowi na Węgrzech podczas powrotu z pielgrzymki na Bałkany. Obie przeżyły. Gorliczanka przyznaje, że samego momentu katastrofy niemal nie pamięta. W jej pamięci pozostał przede wszystkim głos córki, która pomogła jej wydostać się z rozbitego pojazdu. O Gorliczance pisze Fakt.pl. Data dodania artykułu: 17.08.2026 18:28Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: MirekEM Treść komentarza: Wspaniale, a tymczasem ciapki swobodnie sobie chodzą Dukielską. Tam nie ćwiczyliście? Data dodania komentarza: 18.08.2026, 13:55 Źródło komentarza: Migranci wzniecili pożar w środku lasu. Funkcjonariusze służb ćwiczyli w Radocynie [FOTO] Autor komentarza: Ww Treść komentarza: Też to zauważyłem. Przy prywatnych i niezamieszkałych domach właściciele - spadkobiercy pryskają cały teren, żeby nie dojeżdżać i nie kosić. Całe obejście brązowa, bez zielonego listka. A tam w sąsiedztwie są ludzie, którzy piją wodę ze studni. To egoizm. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 11:27 Źródło komentarza: Na co chorują mieszkańcy powiatu gorlickiego? Nowy raport pokazuje wzrosty i spadki Autor komentarza: Ww Treść komentarza: W debacie publicznej jest cała masa dezinformacji na temat polowań, teoretycznie powinno to się zgłaszać (donosić) do Nasku. Tymczasem zwierzęta łowne są w Polsce zbyt liczne i niszczą ludziom plony. Żal patrzeć, jak ludzie grodzą całe pola. Myśliwi powinni nadal w zorganizowany sposób kontrolować niektóre populacje. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 11:20 Źródło komentarza: Koniec nocnych polowań i strzelania blisko domów? Jest obywatelski projekt Autor komentarza: Kuba Treść komentarza: Może prościej będzie pisać kiedy będzie woda? Ostatnio nie ma dnia bez awarii..... Data dodania komentarza: 18.08.2026, 10:12 Źródło komentarza: Nie będzie wody w części Gorlic. Awaria wodociągu na Os. Janusza Korczaka
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego