Wypadek na skrzyżowaniu, kierowca z zakazem prowadzenia i kolejne oszustwa liczone w tysiącach

  • 04.02.2022, 11:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sorbent rozsypany na drodze Fot. Gorlice, skrzyżowanie ulic Bieckiej i Parkowej. Wymuszenie pierwszeństwa/halogorlice.info ©
Ostatnie dni w policyjnych statystykach przyniosły jedynie dwie interwencje mundurowych z gorlickiej drogówki. Niestety swoje oszczędności straciło też dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy zostali oszukani przez wirtualnych złodziei.


Gorlice, skrzyżowanie ulic Bieckiej i Parkowej. Wymuszenie pierwszeństwa

Wczoraj (3 lutego) kilka minut po godz. 13 kierowca audi, mieszkaniec Gorlic, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwległego kierunku kierowcy seata. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego poszkodowany został pasażer audi. Mężczyzna trafił do szpitala, a jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy na gorąco już wczoraj >>>Gorlice. Zderzenie osobówek na Bieckiej


Gorlice, ulica Węgierska. Kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów

Jeszcze tego samego dnia, około godz. 20.30, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Okazało się, że mieszkaniec Krzywej wsiadł za kierownicę swojej osobówki pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swój czyn odpowie przed sądem.
 

Gorlice. Kolejne BLIK-owe oszustwo

W środę (2 lutego) do komendy przyszła złożyć zawiadomienie gorliczanka, która dzień wcześniej została oszukana metodą „na BLIK-a”. Kobieta myślała, że pomaga znajomej, która poprosiła ja o pożyczkę przez popularny komunikator. Pokrzywdzona udostępniła oszustowi, który włamał się na konto jej koleżanki w komunikatorze, dwa kody BLIK po tysiąc złotych każdy.


Wczoraj pisaliśmy o podobnej sytuacji, której sami doświadczyliśmy >>>Próba oszustwa, które może przydarzyć się każdemu z Was. My ją już zaliczyliśmy!


Ropica Polska. Trefny link do odbioru płatności

Również w środę gorlicką komendę odwiedził mieszkaniec Ropicy Polskiej. Mężczyzna między 1 a 2 lutego został oszukany w ten sposób, że chcąc przyjąć płatność za sprzedane rzeczy na popularnym serwisie z ogłoszeniami lokalnymi, stracił swoje oszczędności.

Kupujący był żywo zainteresowany zakupem przedmiotów wystawionych przez pokrzywdzonego i bardzo szybko zadecydował się na zakupy.

Mieszkaniec Ropicy Polskiej otrzymał od oszusta link po kliknięciu – jego uzupełnienie koniecznymi danymi miało zapewnić natychmiastowy transfer środków za zakupy. Niestety, zamiast zarobić – stracił, bo oszust otrzymał niemalże na tacy dane do logowania na rachunek pokrzywdzonego. W efekcie złodziej wykonał dwa przelewy i dokonał dwóch wypłat w bankomacie na łączną sumę trzech tysięcy złotych.


Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

filipek
filipek 06.02.2022, 06:37
co dalej z szalonym kurierem z gorlic,czekamy aż kogoś zabije?? i wtedy będzie artykuł no nie>???
Suchy
Suchy 05.02.2022, 20:54
Brakuje społecznego kontaktu. Zadzwonić, spotkać się, porozmawiać nawet pohandlować....itd , coś co było naturalne staje się teraz tak nieoczywiste..
piotrek
piotrek 05.02.2022, 12:52
Jak można być tak naiwnym i dawać się naciągać na pieniądze? Jeśli ktoś do was pisze z prośbą o pieniądze za pomocą jakiś komunikatorów, to od razu powinna się każdemu zapalić lampka ostrzegawcza, że coś tu nie gra. Tak samo jest z handlem przez portale internetowe. Szczytem naiwności jest wysyłanie obcym osobom kodów, czy uzupełnianie podesłanych w linku formularzy.
Aga
Aga 04.02.2022, 13:28
nie ma końca tych oszustw.

Pozostałe