Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Niech Święta Wielkanocne przyniosą Państwu wiele radości, spokoju i nadziei. Życzę zdrowia, wiosennego optymizmu oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej w Gorlicach przy ul. Legionów

Siatkówka. Zmiana na fotelu lidera

Podziel się
Oceń

Nie udał się rewanż naszym siatkarzom GKPS-u Gorlice, którzy wybrali się na mecz drugiej rundy rozgrywek I ligi małopolskiej do Krakowa. Zmierzyli się dziś po południu z tamtejszą drużyną Wawelu.
Siatkówka. Zmiana na fotelu lidera

Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

W grudniu ubiegłego roku krakowianie na własnym parkiecie pokonali siatkarzy GKPS-u 3:0, w setach do 17, 23 i 20. Dzisiejszy mecz odbył się w ramach rundy wiosennej I ligi małopolskiej, która ma wyłonić najlepsze drużyny ligi, dając im prawo do gry o wyższy szczebel rozgrywek.

Gorliczanie uczestniczyli w II lidze w poprzednim sezonie ale nie zdołali się utrzymać.

Wawel Kraków - GKPS Gorlice 3:1 (25:16, 27:25, 22:25, 25:19)
 

Gorliczanie mają za sobą kolejny trudny bój w I lidze małopolskiej. Ich dzisiejszy przeciwnik jak zwykle okazał się bardzo wymagający, a spotkanie przebiegało na wyższym niż zwykle poziomie emocji.

Krakowianie, którzy przed meczem mobilizowali się na mediach społecznościowych w kontekście ostatnich poczynań GKPS-u, postawili trudne warunki naszym siatkarzom. Już od pierwszych akcji widać było, że chcą zdetronizować dotychczasowych liderów ligi. Pierwszy set obnażył słabości naszych siatkarzy, którzy wyszli na parkiet bardzo spięci. Wynik 25:16 obrazuje skalę przewagi, jaką uzyskali krakowscy siatkarze.

Nasi siatkarze znani ze swojej waleczności postawili się przeciwnikom w drugim secie, doprowadzając w końcówce do walki na przewagi. Niestety nie udało im się rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść, co przełożyło się na dalszy przebieg wydarzeń.

Gorliczanie podrażnieni niepowodzeniem w dwóch poprzednich setach rzucili do walki wszystko co mieli, i udało im się zwyciężyć do 22. I to wszystko na co było ich stać w tym meczu.

W ostatniej partii krakowianie zbudowali przewagę, której nie udało się już zniwelować. 

Trzy punkty pozostały w Krakowie, a Wawel może znów rozsiąść się na fotelu lidera I ligi małopolskiej.

 

Tabela I ligi małopolskiej:

Lp. Zespół Mecze Pkt     Sety + Sety - pkt + pkt -
1 WKS WAWEL Kraków 4 9 10 4 335 308
2 GKPS Gorlice 4 9 10 5 355 317
3 KS GRÓD CZOP Podegrodzie          3 6 7 5 282 267
4 SMS SPARTA AGH Kraków 3 4 7 7 307 309
5 SKAWA Wadowice 4 4 6 10 349 366
6 GSKS Laskowa 4 1 3 12 296 357

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: marekTreść komentarza: w UFG brak danych na temat ubezpieczenia OC. Może być porzucony.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 18:19Źródło komentarza: Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO]Autor komentarza: JanuszTreść komentarza: Jedni warci drugichData dodania komentarza: 27.03.2026, 14:25Źródło komentarza: Radny Koszyk pyta starostę Waląga o Forum Współpracy Samorządów w Szymbarku. Kto organizował i zapraszał?Autor komentarza: ZibiTreść komentarza: Nie dawno agresywny mężczyzna z tamtych stron zabił córkę i zięcia i znowu okolice Limanowej miejscem bandyckiego napaduData dodania komentarza: 27.03.2026, 14:21Źródło komentarza: 28-latek z siekierą zaatakował krewnego i zdemolował posesjęAutor komentarza: KorczynaTreść komentarza: Niech policja lepiej zacznie zwracać uwagę na drogę w Korczynie. To naprawdę zaczyna być poważny problem. Droga od Delikatesów Centrum w stronę góry Korczyny codziennie zamienia się w tor wyścigowy – prędkości rzędu 120–140 km/h, szczególnie rano, to już norma. Stwarza to ogromne zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych i mieszkańców okolicy. Trudno zrozumieć, dlaczego w takim miejscu praktycznie nie ma kontroli. Brak reakcji ze strony policji w Bieczu wygląda jak lekceważenie bezpieczeństwa ludzi. Zanim dojdzie do tragedii, ktoś powinien się tym w końcu zająć.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 13:54Źródło komentarza: Biecz. Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Wyrok w 48 godzin
Reklama