Halo! Tu weekend! Wystawy, koncerty i spektakl w Szalowej

  • 18.02.2022, 13:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Plakaty imprez w powiecie gorlickim Fot. ilustracyjne/materiały promocyjne
Jak co piątek publikujemy ściągawkę z nadchodzącymi wydarzeniami, które znalazły się w naszej zakładce Imprezy. O czymś zapomnieliśmy? Napiszcie do nas!

 

Od dzisiaj w Dworze Karwacjanów w Gorlicach można obejrzeć wystawę artysty z Wadowic – Jacka Walusiaka. Ekspozycja obejmuje prace z zakresu malarstwa i grafiki.

 

Od dzisiaj można również zobaczyć wystawę historycznych kart pocztowych Mundury Armii Austro-Węgierskiej ze zbiorów Wojciecha Drzymały, który jest pasjonatem lokalnej historii, członkiem Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915, kolekcjonerem i znawcą epoki okresu cesarstwa Austro-Węgier. Wystawę można obejrzeć w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.

 

Projekt Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka – znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE – instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy – od Jazzu, rhythm n blues przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe.

Koncert odbędzie się w Browarze Dukla. Początek o godz. 20. Bilety można jeszcze kupić TUTAJ.

 

Wójt gminy Ropa oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców gminy na spotkanie noworoczne.

Początek spotkanka o godz. 16 w hali sportowej w Ropie.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza na spektakl komedii Aleksandra Fredry „Pan Jowialski” w reżyserii Małgorzaty Tarsy.

Spektakl odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Szalowej. Pocżątek o godz. 16.15.

 

Otwarta próba Chóru Galicyjskiego ma na celu podniesienie świadomości o chorobie, jaką jest depresja oraz zachęcenie osób borykających się z tą chorobą do podjęcia aktywności w formie śpiewu w chórze, jako elementu pomocniczego w jej leczeniu i profilaktyce. Zostanie częścią zespołu wokalnego zmniejsza poczucie samotności oraz pozwala odczuć przynależność do grupy społecznej.

Próba rozpocznie się o godz. 17 w Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego w Wysowej-Zdroju.

 

Wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, serdecznie zapraszają na koncert piosenek nietuzinkowych „Kolejność uczuć”.

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć kilkanaście piosenek, z których każda ma swój sposób będzie mówić o uczuciach. Tym razem będą to nie tylko te wzniosłe uczucia, jak miłość, przyjaźń ale pokażemy też złość, gniew, zniechęcenie…

Początek o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach.


Polecamy również aktualnie trwające wystawy:


Wszystkie (lub prawie wszystkie, staramy się niczego nie pominąć) nadchodzące wydarzenia, imprezy, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej kategorii >>>Nachodzące wydarzenia – halogorlice.info


Jeśli coś przeoczyliśmy, napiszcie do nas!

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe