To następna cegiełka w budowie gorlickiej twierdzy

Kolejne siatkarskie mecze za naszymi gorlickimi zespołami. Panie rywalizowały w Bochni i Nowym Sączu, panowie podejmowali w Gorlicach drużynę z Laskowej.

Autor: Fot. halogorlice.info ©

Ze zmiennym szczęściem grały nasze gorlickie siatkarki. W ostatnią niedzielę wybrały się na mecz wyjazdowy do Bochni, gdzie były podejmowane przez tamtejszą drużynę MKS MOS Bochnia.

Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu musiały uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając 1:3.

MKS MOS Bochnia - KS Volley Gorlice 3:1

Volley: Sylwia Pałys - kapitan, Weronika Deć, Patrycja Sorota, Julita Dziki, Klaudia Stabach, Zuzanna Krok, Julia Matyja, Angelika Martuszewska, Iga Szczerba oraz Gabriela Liana - libero

Dwa dni później siatkarki kontynuowały swoje wyjazdowe tourne po Małopolsce, i tym razem zawitały do Nowego Sącza. Tu spotkały się z ekipą STS Sandecji Nowy Sącz. Gorliczanki wygrały tę potyczkę 3:1 w setach do -23, 21, 19, 13, serwując przeciwnikowi 21 asów.

STS Sandecja Nowy Sącz - KS Volley Gorlice 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 13:25)

Volley: Sylwia Pałys - kapitan, Weronika Deć, Julita Dziki, Patrycja Sorota, Maria Ryndak, Klaudia Stabach, Julia Matyja, Julia Stempkowicz, Angelika Martuszewska, Iga Szczerba oraz pierwszy raz na pozycji libero Anna Mierzwińska.

Po czterech kolejkach gorliczanki zajmują 3. miejsce ze stratą 4 punktów do prowadzących Bronowianki Kraków i MKS MOS Bochnia.

Kolejnym rywalem siatkarek Volleya Gorlice będzie MKS Ryglice. Zapraszamy już 5 marca 2022 do hali gorlickiego OSiR-u.

7 SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ         3 1 3 9 230 272

Jako ostatni do rywalizacji przystąpili panowie. Siatkarze GKPS-u Gorlice zmierzyli się dziś (26 lutego) z ekipą GSKS Laskowa. Po 75 minutach było po meczu a zwycięstwo 3:0 przemawia samo za siebie.

GKPS Gorlice - GSKS Laskowa 3:0

Gorliczanie utrzymują się w czubie tabeli, zajmując 2. miejsce zaraz za Wawelem Kraków. Drużyna ze stolicy Małopolski ma tyle samo punktów co GKPS ale wyprzedza gorliczan mając o jeden więcej wygrany set.