Druhowie z naszego powiatu wsparli ukraińskich ratowników

  • 03.03.2022, 11:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

kaski i sprzęt straży pożarnej podarowany Ukrainie Fot. KP PSP w Gorlicach
Kilka dni temu w gorlickiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej została zorganizowana zbiórka sprzętu pożarniczego i ochrony osobistej, w którą aktywnie włączyły się 24 jednostki OSP z terenu naszego powiatu.

 

Zbiórka była odpowiedzią na apel nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Przez całą niedzielę (27 lutego) strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach przyjmowali, segregowali i pakowali przywieziony sprzęt od strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gorlickiego. Sprzęt pożarniczy i ochrony osobistej przekazała również Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach – powiedział w rozmowie z nami młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

Odzew był ogromy, druhowie błyskawicznie zakasali rękawy w poszukiwaniu sprzętów, które mogą oddać bez obaw o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Agregaty prądotwórcze, pompy, ponad 30 kompletów ubrań specjalnych, ponad 50 par obuwia specjalnego, ponad 50 par rękawic, ponad 160 hełmów,  kilka latarek i kominiarek – wszystko to zostało przekazane od gorlickich druhów dla strażaków z Ukrainy.

Mamy informację, że pierwszy sprzęt ze zbiórki przeprowadzonej wśród jednostek OSP trafił już na Ukrainę. Tam został rozdzielony według potrzeb ukraińskich ratowników.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe