Kolejna manifestacja na gorlickim Rynku. Nie dla wojny w Ukrainie!

  • 09.03.2022, 00:02
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

kobiety ukraińskie na Rynku w Gorlicach podczas manifestacji sprzeciwu… Fot. halogorlice.info ©
To już drugi raz w ciągu dwóch ostatnich tygodni spotkaliśmy się na gorlickim Rynku, by głośno zaprotestować wobec agresji Rosji w Ukrainie. Tym razem wsparcia udzielili artyści powiatu gorlickiego.

 

Wieczorny koncert był zwieńczeniem kilku imprez odbywających się dziś w Gorlicach.

 

Przed południem obchodzono 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza. Przeprowadzaliśmy transmisję na żywo z tego wydarzenia >>>Dziś 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza. Balon w górę! [LIVE]

 

8 marca to tradycyjny Międzynarodowy Dzień Kobiet i z tej okazji wszystkie panie otrzymały na gorlickim Rynku kwiaty.

Wieczorne wydarzenie odbyło się z inicjatywy burmistrza Gorlic Rafała Kukli, na scenie wtórowali mu przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Potem scena należała już tylko do artystów z wielu grup, reprezentujących wiele gatunków muzycznych. Cały dzień trwała zbiórka pieniędzy mająca zasilić fundusz wsparcia dla Ukraińców.

Początek koncertu wypełniła Grupa Międzypokoleniowa Plemię z Uścia Gorlickiego, z Moniką Babulą na czele. Ich wykonanie utworu Uciekali, uciekali, uciekali wybrzmiało niezwykle dobitnie, wywołując wzruszenie u słuchających go widzów.

Na płycie Rynku zaprezentowała się również Młodzieżowa Gminna Orkiestra Dęta z Brunar pod batutą Romana Korbicza.

Na sam koniec zaśpiewali młodzi wokaliści z MDK Gorlice oraz chór Cantores Carvatiani z dyrygentką Anną Cisoń-Połeć. 

Z boku widowni koncertowi przyglądała się grupka Ukraińców, którzy przyszli zademonstrować swoją obecność wymownymi plakatami

  • „Ukraine ask NATO - Za wolność naszą i waszą”,

  • „NATO, close the sky over Ukraine”

 

Widzowie tego niezwykłego ulicznego spektaklu powiewali flagami Ukrainy, z których ta największa była w rękach kobiet, które przybyły do Gorlic z terenów objętych wojną.

 

 

Dziękuje całej gminie Uście Gorlickie, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, które zebrały ponad 10.000 tyś dla rodzin ukraińskich, które przebywają na terenie naszej gminy.

Dziękuje Tomkowi Kawikowi za przywiezienie orkiestry dętej z Brunar na koncert. Mojemu najwspanialszemu zespołowi Plemię - międzypokoleniowa grupa teatralna, za wasze gorące serca. Chwała Ukrainie! – tak podziękowała Monika Babula, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Uściu Gorlickim.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xxxxx
Xxxxx 10.03.2022, 08:24
Wszystko pieknie trzeba pomagac ale rozsadnie nie zapominajcie ze ukraincy to nie jest swiety narod lata 44 45 60 tysiecy Polakow zabitych przez ukraincow zez na Polakach trzeba o tym tez pamietac ale owszem i pomagac tyljo z glowa a nie uoychac ukraincow po dworcach bo to moze przeistoczyc sie przeciwko Polakm. Polska nie jest krajem muodem i mlekiem plynaca sporo polskich rodzin zyje w biedzie a kto im pomoze?
Patryjota
Patryjota 10.03.2022, 14:56
Panie ''XXXXX'' jesli niektorzy Polacy zyja w biedzie to tylko i wylacznie z swej wlasnej winy, kazdy Obywatel Rzecz Pospolitej ma rowne szanse wlasnego wzbogacenia sie finansowego i duchowego, a efekty tych poczynan maja bezposredni wplyw na poziom tych zasobow.
Racjonalizm
Racjonalizm 10.03.2022, 07:27
Jeśli NATO zamknie strefę powietrzną nad Ukrainą to nastąpi ryzyko III wojny światowej. Czy nie lepiej dążyć do porozumienia niż zaogniać konflikt?
Patryjota
Patryjota 10.03.2022, 15:02
Z kim mianowicie jest szansa sie porozumiec?, jesli juz to czy to porozumienie bedzie przestrzegane przez sowietow, jak dotej pory z doswiadczenia historycznego wynika ze nigdy taka rzeczywistosc nie nastapila, i tylko naiwny moze twierdzic innaczej.
Miki
Miki 10.03.2022, 12:12
Tylko, ze te panie trzymajace ten transparent o tym najprawdopodobniej nie wiedza, nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji zamkniecia nieba nad Ukraina. Bo raczej normalnie myslący człowiek n ie chce wojny ogólnoświatowej
Zdzisiek
Zdzisiek 10.03.2022, 06:51
NATO nie może zamknąć nieba nad Ukrainą, to nie jest terytorum NATO, jakby tak było to równałoby się to z trzecią wojną światową. Chcecie tego? Chcecie być uchodźcami w innych krajach? Ktoś pisząc taki transparent nie wie o czym "pisze". Putin to agresat, dykatator i zbrodniarz, nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie walki o kraj spoza sojuszu. Jedynie pomoc humanitarna i sprzętowa.
Polak
Polak 09.03.2022, 20:29
no zobaczymy co nam Polakom zgotują Ukraińcy zobaczymy ......
Cypisek
Cypisek 09.03.2022, 14:28
"NATO, close the sky over Ukraine"
Głąby. Putin likes it!
Milosz
Milosz 09.03.2022, 13:20
Urzędnicy nie gadać tylko do roboty!
Misiek
Misiek 09.03.2022, 10:08
Ale was tam dobrze po polsku uczą gawarit
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.03.2022, 10:00
LIZO*** !!!!!!!
David
David 09.03.2022, 18:19
Musisz mieć praktykę w tym temacie he!he!..
??
?? 09.03.2022, 09:25
Dlaczego na tych wszystki dworcach , przejściach granicznych i innych obiektach tysiące ludzi bez masek a nie zostały odwołane i ikomu to nie przeszkadza...czy jest ta pandemia czy nie ma w końcu?
gość
gość 09.03.2022, 13:15
Czy, Ty jesteś jakiś głupi ? Nie rozumiesz co się dzieje ? Ludzka tragedia, ale oczywiście jakiś "polaczek" co żyje na 500+ i nie pracuje musi mieć problem.
Swój
Swój 09.03.2022, 15:36
A dlaczego ukrainiec ma brać 500+ skoro nie jest obywatelem polskim zastanów się nad tym. Pomagać można ale bez przesady
~~~~ja
~~~~ja 10.03.2022, 07:54
Oczywiście, że Ukrainiec nie może brać 500+ za to Polacy mieszkający w Niemczech (lub w innym kraju gdzie jest podobny socjal) jak najbardziej. I znowu wychodzi cebula...
Cypisek
Cypisek 10.03.2022, 09:44
~~~~ja - doinformuj się, na jakich warunkach Polak otrzymuje socjal w Niemczech. Z reguły jest wymagana przepracowanie minimum roku, a zasiłek nie jest wypłacany dożywotnio, tylko okresowo.
eeee
eeee 09.03.2022, 16:08
Bo są w potrzebie, dużo bardziej niż większość patoli/nierobów co biorą 500+ oni stracili wszystko. A nie siedzą na *** z własnej woli
Ja
Ja 09.03.2022, 22:03
Licz się że słowami , nie podoba się to z powrotem.
mjm
mjm 09.03.2022, 11:42
Dlatego, że uchodźcy nie muszą nosic maseczek, są równi i równiejsi nie wiesz
dasd
dasd 09.03.2022, 07:51
Ale głupi ludzie są w Gorlicach. Jak widzę ten protest to mam ochotę zamknąć całe to zgromadzenie za imbecylizm. Gdzie policja co legitymuje? haha no nie ma ....

ps. na zdjęciach macie fanatyków partyjnych wspierające jakieś wewnętrzne korzyści. Są to ludzie niebezpieczni i podejrzani.
David
David 09.03.2022, 18:23
Ty '' mądry inaczej '' , możesz co najwyżej zamknąć się z kozą na osobności i bredzić takie farmazony ...
Polak
Polak 09.03.2022, 22:07
Nie obrażaj !
Jeżeli przyjechałeś tu do pracy to pracuj , a jeśli jesteś niemądrym dzieckiem to idź do nauki.

Pozostałe