Na Górce zainaugurowano Rok Łukasiewicza

  • 09.03.2022, 15:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Janusz Kryca, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach Fot. Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach
Wczoraj (8 marca) w Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie i nauczyciele uczcili 200. rocznicę urodzin patrona szkoły – Ignacego Łukasiewicza.

 

W naszej szkole zapłonęła wczoraj lampa Łukasiewicza, w ten sposób, w 200. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły, zainaugurowaliśmy obchody Roku Łukasiewicza – mówi Janusz Kryca, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach


Z tej okazji przybliżono uczniom pierwszych klas postać patrona szkoły, a całej społeczności szkolnej przedstawiono zaplanowane na ten rok działania, które mają przede wszystkim popularyzować wiedzę o Ignacym Łukasiewiczu.

Ogłoszono również dwa konkursy dla młodzieży szkolnej z powiatu gorlickiego. Jeden to konkurs plastyczny – Śladami Łukasiewicza, a drugi multimedialny – Gdyby Łukasiewicz żył w naszych czasach, to by zajmował się...

Główne obchody Roku Łukasiewicza odbędą się na początku czerwca i będą połączone z Nadzwyczajnym Kongresem Naftowym, w którym udział zadeklarowało 16 szkół z całej Polski, noszących imię Ignacego Łukasiewicza.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe