Miejski system powiadomień SMS. Czy już z niego korzystasz?

  • 11.03.2022, 10:09
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

wieża ratuszowa w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Na stronie UM w Gorlicach każdy z Was może zapisać się do systemu powiadomień, które będą do Was przychodziły np. w przypadku awarii, czy istotnych, potencjalnie niebezpiecznych zmian pogody. Dlaczego warto z niego korzystać?

 

Powiadomienia SMSowe: darmowe i bardzo wygodne

Jak dotąd około 1000 osób zapisało się do systemu powiadomień, które co jakiś czas wysyła UM w Gorlicach. To system komunikatów, który może Wam ułatwić orientowanie się w aktualnych i ważnych sprawach. System przypomni Wam także o zbliżających się terminach płatności podatków.

Aby skorzystać z tego narzędzia wystarczy wejść w formularz (link poniżej), a następnie podać swój numer telefonu, nazwę ulicy przy której mieszkacie oraz wybrać tematy, które Was interesują.

Na liście znajdziemy:

  • zagrożenia meteorologiczne i hydrologiczne
  • informacje i komunikaty miejskie (sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, awarie, utrudnienia komunikacyjne, wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne, komunikaty z zakresu gospodarki komunalnej)
  • terminy płatności podatków i opłat lokalnych – dot. osób fizycznych
  • terminy płatności podatków i opłat lokalnych – dot. osób prawnych

 

W razie wystąpienia jakiegoś problemu (np. awarii wodociągowej) bądź pojawienia się prognozy niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, powinniśmy otrzymać odpowiedni komunikat SMS. Ze względu na sposób działania systemu, nie wszystkie komunikaty, widoczne na stronie Urzędu Miejskiego w Gorlicach są przekazywane w ten sposób. Po zapisaniu się to tego systemu powinniśmy się spodziewać kluczowych informacji, np. związanych z długotrwałą przerwą w dostawach wody bądź krytycznych komunikatów pogodowych.

 

Warto skorzystać z tej formy powiadomień

Przykładem sytuacji, w której system tych powiadomień może się dobrze sprawdzić jest konieczność uiszczenia podatków. Jeśli nie zrobimy tego na czas, miasto na obowiązek przypomnieć nam o naszym obowiązku, a jeśli nadal go nie dopełnimy, skieruje sprawę na drogę egzekucji. Urząd przypominając o wysokich kosztach takiego postępowania podkreśla, że system powiadomień SMS przypomni nam o zbliżającym się terminie spłaty należności.

To spowoduje, że nie będziemy narażeni na niepotrzebne i bardzo wysokie koszta postępowania. Wszystko to dzięki darmowemu systemowi powiadomień, z którego każdy z Was może skorzystać.

 

Formularz, którzy należy wypełnić, by dostawać odpowiednie powiadomienia znajdziecie >>>TUTAJ

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 11.03.2022, 10:57
To na pewno będą tylko przychodzić powiadomienia o terminie zapłaty podatków
~~~~ja
~~~~ja 12.03.2022, 09:04
To straszne, że NA WŁASNE ŻYCZENIE przyjdzie Ci przypomnienie o płatności podatku, który i tak musiałbyś zapłacić.

Pozostałe