Halo! Tu weekend! W tym tygodniu będzie się działo. Dla każdego coś dobrego!

  • 18.03.2022, 12:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Halo! Tu weekend! W tym tygodniu będzie się działo. Dla każdego coś dobrego! Fot. Biblioteka Biecz/halogorlice.info ©
Jak co piątek publikujemy ściągawkę z nadchodzącymi wydarzeniami, które znalazły się w naszej zakładce Imprezy. O czymś zapomnieliśmy? Napiszcie do nas!

Wernisaż wystawy Wyspa, autorstwa Sebastiana Brożyny, który uprawia malarstwo olejne oraz prowadzi badania nad technikami własnymi. Jego zainteresowania to także
prace w formie asamblaży i drzeworytów.

Wernisaż wystawy zacznie się o godz. 17 w sali spotkań Biblioteki Biecz.
 

Społeczność uczniowska szkoły w Ropicy Polskiej zaprasza na spotkanie wszystkie chętne panie, ale panowie również będą mile widziani. W programie: wspomnienia z realizacji programu Czas kobiet, występ orkiestry dętej OSP Dominikowice i coś dla uch i dla oka.

Początek wydarzenia o godz. 17 w budynku szkoły.

 

Wernisaż wystawy interdyscyplinarnej Gomars, będzie artystyczną wizją podróży na Marsa, która została stworzona przez malarza Macieja Majewskiego, węgierską rzeźbiarkę Ericę Németh i fotografa, muzyka Wacława Nowckiego. Projekt składa się z oryginalnych obrazów, rzeźb, fotografii i dźwięków inspirowanych przestrzenią Marsa.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18 w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.
 

Z okazji zbliżającej się (19 marca) uroczystości ku czci świętego Józefa Oblubieńca NMP w gorlickiej bazylice odbędzie się:

  • 18 marca (piątek) o godz. 19: w Wigilię Uroczystości, bezpośrednio po mszy świętej wieczornej, akatyst ku czci świętego Józefa w wykonaniu chóru KuNiebu,
  • 19 marca (sobota): wieczór uwielbienia poświęcony św. Józefowi, który poprzedzi msza święta o godzinie 18. Uroczystość przygotowuje młodzież oazowa Ruch Światło – Życie i członkowie Odnowy w Duchu Świętym „Magnificat”.

W programie m.in. świadectwo człowieka, który swoje nawrócenie zawdzięcza Maryi i św. Józefowi i modlitwa o pokój na Ukrainie.
 

Marcowa pełnia księżyca to bardzo dobry czas na obserwacje i nasłuchiwanie sów.

W związku z tym Magurski Park Narodowy, wspólnie z Uzdrowiskiem Wapienne i Stowarzyszeniem „Jestem na pTak”, zaprasza na edukacyjne spotkanie na temat sów oraz na krótki, nocny spacer połączony z nasłuchiwaniem głosów sów.

Liczba miejsc jest ograniczona w związku z sytuacją pandemiczną, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału na adres: [email protected]

Początek spotkania o godz. 18 w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennem.
 

Przychodnia weterynaryjna Animed zaprasza na pierwszą w historii gorlicką noc sów. W programie wydarzenia jest projekcja filmu o sowach i spacer w ich poszukiwaniu.

Wśród uczestników rozlosowane zostaną trzy książki Jacka Karczewskiego – przyrodnika, aktywisty i promotora przyrody.

Pierwsza gorlicka noc sów rozpocznie się o godz. 18.30 w Animedzie.
 

Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad Losu” w wykonaniu zespołu Misericordes.

Początek o godz. godz.14 w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.
 

Na dukielskiej scenie w restauracji ZIKO wystąpi muzyk Czesław Mozil, który jest jednocześnie duńsko-polskim piosenkarzem, autor tekstów, kompozytorem, akordeonistą, aktor dubbingowym i osobowością telewizyjną.

Występy Czesława to spektakle stanowiące swoiste połączenie koncertu i monodramu, przewrotna, bardzo zabawna, muzyczno-liryczna podróż, w którą wkomponowane są największe hity artysty.

Bilety nadal można kupić TUTAJ.

Początek koncertu o godz. 19 Restauracji ZIKO w Dukli.
 

 

Polecamy również aktualnie trwające wystawy:

 

Wszystkie (lub prawie wszystkie, staramy się niczego nie pominąć) nadchodzące wydarzenia, imprezy, wernisaże i koncerty możecie sprawdzać w naszej kategorii >>>Nachodzące wydarzenia – halogorlice.info


Jeśli coś przeoczyliśmy, napiszcie do nas!

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe