To już ich ostatni mecz w gorlickiej hali OSiR

• Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

koszykarze MKS Gorlice grają z Regisem Wieliczka w hali OSiR w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Koszykarze MKS-u Gorlice meczem z Regisem Wieliczka pożegnali się dziś z gorlicką publicznością. Była to ostatnia kolejka rozgrywek 3. ligi koszykówki seniorów tego sezonu, jaka odbyła się w hali OSiR.

Przed tym spotkaniem obie drużyny miały taki sam bilans zwycięstw i porażek, ze wskazaniem na drużynę z solnego miasta, która szczyciła się lepszym stosunkiem koszy zdobytych do straconych. Regis zajmował 7. lokatę a MKS 9. z taką samą liczbą punktów.

Stawką tego meczu było zajęcie wysokiego, jak na obecne realia, miejsca w tabeli 3. ligi koszykówki seniorów. W pierwszym spotkaniu tych zespołów zdecydowanie wygrał Regis, na parkiecie w Wieliczce padł wynik 87:62.

Gorliczanie bardzo chcieli odgryźć się rywalom za poprzednie niepowodzenia.

MKS Gorlice - Regis Wieliczka 66:72

Punkty dla MKS: Rykała 34, Guzik 11, Orlof 10, Gajek 6, Fejklowicz 3, Guzik 2

Gospodarze zaczęli niemrawo i to drużyna przyjezdna, głównie za sprawą skutecznych trójkowych rzutów, osiągnęła szybko dość wysoką przewagę. Gorliczanie rozbijali się o zwartą i mocną defensywę gości i razili nieskutecznością rzutową nie tylko z dystansu, ale też i spod kosza.

Obraz gry zmienił się w drugiej kwarcie za sprawą Wojtka Rykały, który punktował bez względu na miejsce, z jakiego rzucał. Gorliczanie szybko doszli rywala na odległość jednego punktu (28:29) i od tej pory akcje toczyły się wg zasady kosz za kosz. Końcówka kwarty należała jednak do gości, którzy znów odskoczyli na 6 oczek (34:40).

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, zespół z Wieliczki przez cały czas był o kilka oczek z przodu, a gorliczanie starali się dogonić za wszelką cenę rywali, co na 8 minut przed końcem się to im udało (59:59). Od tego momentu na boisku obserwowaliśmy festiwal fauli i przerywanej gry.

Ostatecznie więcej zimnej krwi, sił, i zdrowych zawodników na boisku zachowali w końcówce przyjezdni i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Na ostatni w tym sezonie mecz nasi koszykarze udadzą się do Wadowic, gdzie zmierzą się z mocną ekipą Skawy.

Tabela 3. ligi koszykówki seniorów (stan przed dzisiejszym meczem)

M DRUŻYNA PKT    MECZE ZW. - POR. DOM       WYJAZD PKT. ZD. - PKT. STR. RÓŻNICA STOSUNEK
1 Stolaro.pl Resovia Rzeszów 31 16 15 - 1 8 - 0 7 - 1 1446 - 880 +566 1.6432
2 ZKS Stal Stalowa Wola 28 16 12 - 4 7 - 1 5 - 3 1323 - 1048 +275 1.2624
3 JURA BASKET 28 16 12 - 4 7 - 1 5 - 3 1267 - 1102 +165 1.1497
4 MKS Skawa Wadowice 28 17 11 - 6 5 - 3 6 - 3 1330 - 1190 +140 1.1176
5 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków        26 17 9 - 8 5 - 2 4 - 6 1316 - 1231 +85 1.0690
6 MKS Elektret Limanowa 26 17 9 - 8 6 - 3 3 - 5 1341 - 1322 +19 1.0144
7 UKS REGIS 20 16 4 - 12 2 - 7 2 - 5 1142 - 1303 -161 0.8764
8 TS Wisła II Kraków 20 16 4 - 12 2 - 6 2 - 6 1046 - 1294 -248 0.8083
9 MKS Gorlice 20 16 4 - 12 3 - 5 1 - 7 919 - 1380 -461 0.6659
10 MUKS 1811 Unia Tarnów 19 17 2 - 15 2 - 7 0 - 8 1288 - 1668 -380 0.7722

W meczu kadetów U-15 gorliccy koszykarze MKS-u ulegli w Krakowie tamtejszej Koronie 62:137.

KS Korona Oknoplast Kraków - MKS Gorlice 137:62  (37:16, 17:18, 42:15, 41:13)

Punkty dla gorliczan zdobywali: Wokurka 23, Boczoń 21, Pilch 7, Radomski 6, Przybylski 2, Oleksy 2, Mrozek 1.