Adam Niedzielski. Od poniedziałku znosimy nakaz noszenia maseczek

  • 24.03.2022, 09:58
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Adam Niedzielski. Od poniedziałku znosimy nakaz noszenia maseczek Fot. Kancelaria Premiera
Minister zdrowia Adam Niedzielski na zakończonej niedawno konferencji prasowej zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Wyjątkiem będą podmioty lecznicze.

 

Adam Niedzielski zapowiedział również zniesienie izolacji domowej, kwarantanny dla współdomowników, a także kwarantanny granicznej, która obowiązywała od początku trwania pandemii.

Minister zaznaczył jednak, że okres jesienny będzie czasem wnikliwych analiz, i przez cały czas będzie utrzymywać się stan epidemii, który z biegiem czasu będzie można  przekształcić w stan zagrożenia epidemicznego.

Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieć znaczącą redukcję zakażeń i hospitalizacji – stwierdził szef resortu zdrowia.


Kolejna zmiana dotyczy nadzoru sanepidu nad osobami przyjeżdżającymi z zagranicy. Dla nich zostaje zniesiona kwarantanna i izolacja domowa. Pacjenci, którzy będą identyfikowani jako zakażeni, będą musieli się izolować w domu, jednak nie będzie tym już zarządzał sanepid.

Podjęcie takich decyzji minister Niedzielski tłumaczył dobrymi wskaźnikami dotyczącymi spadku liczby zakażeń. Ocenił je jako pozytywne, przewidując, że do końca kwietnia można spodziewać się znacznej redukcji zakażeń i hospitalizacji.

Przez ostatnie dwa tygodnie obserwowana jest stabilizacją nowych przypadków zachorowań, a od kilku dni ich znaczne zmniejszanie się.

Widzimy to na poziomie zleceń na testy wystawianych przez opiekę zdrowotną. Przez ostatnie trzy tygodnie średnia liczba zleceń wynosiła 16 tys. Niedawno spadła do 13 tys. – wyliczał szef resortu zdrowia.

Najważniejszym elementem naszej obserwacji jest sytuacja w szpitalach. Mimo zdecydowanie większej liczby zakażeń w piątej fali, liczba hospitalizacji utrzymywała się poniżej poziomu 20 tys. Wariant omikron okazał się zdecydowanie mniej dolegliwy – podsumował Niedzielski.


Od początku trwania pandemii publikujemy codzienne raporty związane z ilością zakażeń oraz szczepień. Możecie znaleźć je w tej osobnej kategorii portalu >>>Koronawirus Raport

Źródło info: onet.pl

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

komunikat
komunikat 24.03.2022, 13:26
Jak podaje serwis Money pl, wbrew wcześniejszym zapowiedziom przedstawicieli rządu, w tym premiera Mateusza Morawieckiego i wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika, uchodźcy z Ukrainy, którzy wynajmą w Polsce mieszkania, będą jednak objęci identyczną ochroną lokatorską jak każda inna osoba.
B
B 24.03.2022, 11:53
A BYŁ JAKIS ZAKAZ??
adam1
adam1 24.03.2022, 15:14
Był, ale niezgodny z prawem cyli nielegalny
Anarchia
Anarchia 24.03.2022, 11:37
A kto nosi? 😂

Pozostałe