Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260

Mięso drobiowe z salmonellą. Ostrzeżenie GIS: sprawdź czy nie masz go w lodówce!

Podziel się
Oceń

W sobotę (2 kwietnia) na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczono ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania jednej partii produktu spożywczego. Powodem jest wykrycie w niej bakterii Salmonella Enteritidis.
Mięso drobiowe z salmonellą. Ostrzeżenie GIS: sprawdź czy nie masz go w lodówce!

Autor: Fot. GIS/halogorlice.info ©

 

Ostrzeżenie z 2 kwietnia 2022 roku

Ostrzeżenie publiczne dotyczy wykrycia bakterii Salmonella Enteritidis w jednej partii produktu „Hamburger drobiowy classic”, 250 g. W związku z wykryciem skażenia stwierdzono, że istnieje ryzyko zatrucia pokarmowego po spożyciu produktu wskazanej niżej partii.

Szczegóły dotyczące produktów:

  • Nazwa produktu: „Hamburger drobiowy classic”, 250 g
  • Numer partii: 6350221255
  • Należy spożyć do: 06 kwietnia 2022
  • Producent: Animex Foods Sp. z o. o. ul. T. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa, (oddział w Opolu, 45-410 Opole, ul. Drobiarska 4) WNI  16610501

 

W związku z wykrytym skażeniem Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała o ujawnionej nieprawidłowości Inspekcję Weterynaryjną w Opolu. Tam też rozpoczęto postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności skażenia. W wyniku podjętych działań stwierdzono, że w magazynach nie ma już partii produktu, która została zakwestionowana. Zakład produkcyjny natychmiast podjął działania na rzecz wycofania z obrotu skażonej partii produktu. Informacja została też przekazana sieciom handlowym, w których dystrybuowany był przedmiotowy hamburger. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu na bieżąco monitoruje proces wycofania produktu z obrotu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o skażeniu, producent Animex Foods sp. z o. o. Oddział w Opolu rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku. Jednocześnie podjęto działania na rzecz eliminacji potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Konsumentom zaleca się niespożywanie produktu ze wskazanej w komunikacie partii. Jeśli do spożycia już doszło, to w przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

 

Źródło info: GIS


Napisz komentarz

Komentarze

Inspektor 05.04.2022 08:09
To Reklama początka końca kebabów w Gorlicach.

łón 05.04.2022 11:49
i jak ty inspektoru teraz obiadek kupisz w biedrze?

Sprzedawca 04.04.2022 18:43
To Gorlickie kebaby

Podpis 05.04.2022 10:34
Niech ci nauczyciel wspomagający wytłumaczy czym się różni kebab od hamburgera.

BLEEE 04.04.2022 12:40
Kto wogóle takie coś kupuje?????????

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] Gorlickie Centrum Kultury przeżywa dziś (15 listopada) wyjątkowy wieczór. Premiera spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Otwarte Drzwi” przyciągnęła komplet publiczności – sala wypełniła się po brzegi, a finałowe owacje na stojąco trwały długo po opuszczeniu przez aktorów sceny. To bez wątpienia największa i najbardziej imponująca produkcja teatralna w historii GCK.Data dodania artykułu: 15.11.2025 19:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] Dzisiaj (17 listopada) około godz. 12.25 na drodze prowadzącej z Wójtowej w kierunku Harklowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów.Data dodania artykułu: 17.11.2025 12:46Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Zdjęcie przedstawia Zakłada Uzdatniania Wody. Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w Warszawie Pisma, petycje, zebrania lokalnej społeczności i władz, presja medialna... Choć RZGW w Rzeszowie zapewnia, że wszystko jest w porządku, to chyba sam w to nie wierząc zaproponował jednak inną niż czasochłonna zmiana algorytmu gospodarowania wodą metodę na rozwiązanie problemu Klimkówki. Nie zmieniło się jednak nic: w okresie suszy pozbywamy się wody ze Zbiornika w tempie 2m3/s. Do akcji wkracza więc MPGK w Gorlicach, adresując pismo do zarządu głównego PGW Wody Polskie.Data dodania artykułu: 14.11.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 9Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
opady śniegu

Temperatura: 2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
ReklamaMarmed i słyszę - ZAPISY NA BEZPŁĄTNE APARATY SŁUCHOWE - ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66, 501 700 244