Kobylanka. Kierujący volkswagenem nie żyje [AKTUALIZACJA]

  • 05.04.2022, 15:36
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś (5 kwietnia) kilka minut po godzinie 15 służby ratunkowe zostały wezwane do kolejnego zdarzenia drogowego w Kobylance.

 

Około 400 metrów od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 993 z drogą powiatową w kierunku Zagórzan osobowy volkswagen zjechał do rowu. 

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej, dwa z Gorlic i jeden z OSP Kobylanka, ZRM i policja.

Według relacji świadków pojazd wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Tuż przed skrzyżowaniem zjechał na przydrożne pole i wpadł do rowu.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastali w pojeździe mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Po wydostaniu go z pojazdu ratownicy prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety pomimo wysiłków nie udało się przywrócić czynności życiowych u mężczyzny.

Na czas prowadzenia akcji jeden z pasów ruchu był zablokowany.


AKTUALIZACJA (KPP w Gorlicach / 6 kwietnia 2022, godz. 9.25)

Zgłoszenie otrzymaliśmy kilka minut po godz. 15. W Kobylance kierujący volkswagenem, 70-letni mieszkaniec Gorlic, zjechał z drogi gruntowej do przydrożnego rowu. Po przyjeździe służb na miejsce zastano go tam nieprzytomnego, nieoddychającego, i podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu karetki i straży pożarnej. 

Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził brak funkcji życiowych. Na miejscu zdarzenia pojawił się zespół dochodzeniowo-śledczy gorlickiej policji, który pod nadzorem prokuratora badał okoliczności tej sytuacji.

Zwłoki zostały zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, st. asp. Gustaw Janas.


Miejsce zdarzenia:

 

Więcej informacji wkrótce.

Justyna Miarecka

Zdjęcia (15)Pozostałe