Jest kasa – będą projekty! Bibliotekarze z Biecza nie próżnują. Zobaczcie, co tym razem przygotowali

  • 11.04.2022, 15:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Biblioteka Biecz, wnętrze sali Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Trwa dopinanie ostatnich szczegółów związanych z dwoma nowymi projektami kulturalnymi, które jesienią startują w Bibliotece Biecz. Bibliotekarze wywalczyli na nie niemałe dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ballady i romanse nasze współczesne to projekt okolicznościowy, który ma na celu uczczenie okrągłej – dwusetnej – rocznicy wydania przez Adama Mickiewicza Ballad i romansów, sztandarowego tekstu polskiego romantyzmu.

W ramach projektu w bieckiej bibliotece odbędzie się szereg wydarzeń adresowanych dla młodzieży oraz dorosłych. W planach jest między innymi: spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem, dwa wykłady naukowe na temat romantyzmu, warsztaty kreatywnego pisania, wystawa tematycznie związana z Balladami i romansami Mickiewicza, a także koncert Kuby Michalskiego.

Koszt całkowity projektu to 21 tys. złotych, a dofinansowanie z MKiDN wynosi 16 tys. złotych.

Drugi projekt to Bieckie barwy poezji.

Zaplanowaliśmy nie mniej interesujące wydarzenia, których odbiorcami będzie młodzież i seniorzy. W ramach projektu biecką bibliotekę odwiedzą Michał Rusinek oraz Urszula Honek. Ponadto zainteresowanym proponujemy wykład naukowy oraz recitale poezji śpiewanej – czytamy na stronie bieckiej książnicy.


Koszt tego projektu to z kolei nieco ponad 19 tys. złotych, a dofinansowanie z MKiDN wynosi ponad 13 tys. złotych.

Obydwa projekty mają na celu promocję czytelnictwa oraz uwrażliwianie, szczególnie młodych ludzi, na przejawy kultury wysokiej.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe