Prognoza pogody na święta. Ulewny deszcz i zimno

  • 15.04.2022, 11:30
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

oszroniona trawa, prognoza pogody na święta wielkanocne w powiecie gorlickim Fot. halogorlice.info ©
Sprawdziliśmy prognozy pogody na najbliższe, świąteczne dni. Po wczorajszym, pięknym i ciepłym dniu pozostaje nam tylko wspomnienie.

 

Prognoza zagrożeń IMGW-PIB jednoznaczna

Na stronie, na której zazwyczaj sprawdzamy informacje o ostrzeżeniach meteorologicznych, nie widzimy żadnego aktualnego komunikatu. Są jednak prognozy zagrożeń na najbliższe dni, a tutaj dominuje jasny przekaz: będzie bardzo zimno.

Już jutro rano może zacząć obowiązywać ostrzeżenie przed oblodzeniem oraz przymrozkami pierwszego stopnia. Przymrozki mogą utrzymać się do wtorkowego poranka.

 

Prognozy pogody na Wielkanoc

Dzisiaj rozpoczęły się opady, które mogą nam towarzyszyć przez niemal cały najbliższy tydzień. Spodziewany spadek temperatury, w nocy nawet poniżej zera stopni Celsjusza powoduje, że w poniedziałek i wtorek mogą się pojawić nawet opady śniegu.

Będzie pochmurno, a miejscowe przejaśnienia mogą pojawić się w Niedzielę Wielkiej Nocy. Później aż do czwartku chmury ponownie zasnują niebo, a deszcz oraz deszcz ze śniegiem będą powracać niemal codziennie.

Dziś maksymalna temperatura określona została na około 14 stopni w ciągu dnia i około 6 stopni w ciągu nocy. Jutro, czyli w Wielką Sobotę będzie już chłodniej. W ciągu dnia prawdopodobnie temperatura nie przekroczy 7-8 stopni Celsjusza, a nocą spadnie do około zera stopni. Podobnie będzie w niedzielę, ale wtedy przymrozek w nocy jest niemal pewny.

Kilkanaście stopni na plusie to temperatura, która powróci prawdopodobnie dopiero w przyszłą środę. Mamy nadzieję, że sprawdzi się prognoza mówiąca o tym, że po świątecznym załamaniu pogody, końcówka kwietnia będzie już lepsza. Mimo regularnych opadów i utrzymującego się zachmurzenia, będziemy mogli założyć lżejsze ubrania, ponieważ temperatura w ciągu dnia nie powinna być niższa niż 12-13 stopni.

Wielkanocne przymrozki powinny być już ostatnimi w tym sezonie.

 

Przysłowia obiecują urodzaj

Przysłowia mówią, że deszczowy Wielki Piątek jest zwiastunek bardzo dobrych zbiorów! Oto kilka przykładów:

  • Deszcz na Wielki Piątek napcha każdy kątek
  • Jak w Wielki Piątek jest rosa, będzie obfity plon prosa
  • W Wielki Piątek gdy deszcz hojnie doliny zleje, że dużo mleka będzie, są pewne nadzieje

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe