Oszustwo przy zakupie tunelu i kompletnie pijany gorliczanin zatrzymany w centrum miasta

  • 25.04.2022, 13:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policjant z alkomatem bada trzeźwość kierowcy Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Ostatnie dni na drogach naszego powiatu, ale również w policyjnych statystykach kryminalnych, były bardzo spokojne. W weekend zgłoszono jedno oszustwo i zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę. Doszło też do trzech niegroźnych kolizji, ale jedną z nich – odwołano.Bobowa, ulica Grochowska. Stłuczka w czasie omijania

W piątek (22 kwietnia), kilka minut po godz. 21.30, kierująca renaultem, mieszkanka gminy Bobowa, nie zachowała bezpiecznej odległości podczas omijania innej osobówki i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym audi. Sprawczyni kolizji została ukarana 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.

 

Gorlice. Miały być świeże warzywa z tunelu a jest oszustwo

Następnego dnia (23 kwietnia) do gorlickiej komendy zgłosił się oszukany gorliczanin. Mężczyzna kilka dni temu zamówił na jednej ze stron internetowych tunel ogrodowy. Niestety nie odczekał się ani zamówionego towaru, ani zwrotu wpłaconych ponad 200 zł.


Moszczenica, ulica Gorlicka. Klasyczne najechanie na tył

Wczoraj (24 kwietnia), kilkanaście minut przed godz. 13, kierowca audi nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył bmw. Sprawca, mieszkaniec gminy Gorlice, dostał 1020 zł mandat, a na jego konto wpłynęło sześć punktów karnych.


Gorlice, ulica Ogrodowa. Pijany kierowca z cofniętym prawkiem

W niedzielne popołudnie policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Okazało się, że gorliczanin jest kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kierowcy znajduje się ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada decyzję starosty o zatrzymaniu mu uprawnień jako dłużnik alimentacyjny – wyjaśnia starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Mundurowi przekazali samochód wskazanej przez kierowcę osobie, a on sam po policyjnych czynnościach został zwolniony do domu. Za jazdę na podwójnym gazie i niestosowanie się do decyzji starosty odpowie przed sądem.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe