Czy w 2025 roku nastąpi otwarcie krytego kąpieliska w Sękowej? Taki jest plan [FOTO]

  • 29.04.2022, 12:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

wizualizacja basenu w Sękowej w powiecie gorlickim Fot. Gmina Sękowa/Program funkcjonalno-użytkowy krytego kąpieliska w Sękowej
Na stronie przetargów ogłoszonych przez Gminę Sękowa widzimy nowe zaproszenie. Samorząd poszukuje przyszłego wykonawcy krytego kąpieliska, które ma powstać na terenie gminy.

 

Budowa krytego kąpieliska może ruszyć jeszcze w tym roku

Do 13 maja do godziny 10 Gmina Sękowa czeka na oferty, które chcieliby złożyć przyszli wykonawcy wspaniałego projektu, jakim jest kryta pływalnia. Jeszcze tego samego dnia zaplanowane zostało otwarcie ofert, a wkrótce potem powinniśmy się dowiedzieć, jakie zaproponowano stawki.

Wtedy rozwiązana zostanie kluczowa obecnie zagadka: czy oczekiwania finansowe potencjalnych wykonawców będą zbliżone do możliwości wydatkowych gminy?

Okres realizacji zamówienia określono na 36 miesięcy, co powoduje, że jeśli już po pierwszym przetargu poznamy przyszłego wykonawcę, zakończenie budowy powinno nastąpić w roku 2025. To oznacza, że być może już za trzy lata gorlicka pływalnia będzie miała poważnego konkurenta na rynku. Termy Sękowa staną się faktem?

Jeśli się uda, będzie na nas czekała piękna i bardzo ciekawa przestrzeń. Poniżej w galerii zobaczycie wizualizacje planowanej inwestycji załączone do Programu funkcjonalno-użytkowego krytego kąpieliska w Sękowej.

 

Co w planach?

Wykonanie robót ma być kompleksowe: od wykonania dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych zgód administracyjnych aż po wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych oraz uruchomienie urządzeń technicznych, które umożliwią prawidłową eksploatację budynku.

Całość ma obejmować w szczególności: zaprojektowanie głównego budynku kąpieliska z basenami, który ma mieć niemal 1000 m2 pow. użytkowej. Niecka basenu wewnętrznego ma być podzielona na dwie części: pływacko-rekreacyjną i brodzik dla dzieci.

Basen wewnętrzny (kryty) ma mieć łącznie 300 m2 i głębokość 1-1,2 m w części basenowej oraz 30-40 cm na brodziku.

Dwa baseny zewnętrzne mają mieć powierzchnię po 60 m2. Główną atrakcją będzie to, że jeden z nich będzie ogrzewany (temperatura wody określona w projekcie to 28 stopni Celsjusza)! Nie braknie oczywiście masażerów, zjeżdżalni oraz strefy spa z sauną suchą i parową.

Wizualizacje są bardzo zachęcające: czy się uda?

 

Gorlicki basen nadal niedostępny, ale...

Coraz bardziej zniecierpliwieni czekamy też na termin otwarcia krytej pływalni w Gorlicach. Pytanie w tej sprawie zadała radna Mariola Migdar. W czasie minionej sesji Rady Miasta Gorlice (sesja z 21 kwietnia), burmistrz Rafał Kukla wyjaśniał:

(...) procedura odbiorowa została uruchomiona, dyrekcja OSiR przystąpiła do wykonywania odbioru. Jeśli wszystko potoczy się właściwie (...) to licząc (...) czas uruchomienia i przefiltrowania wody około połowy maja basen będzie czynny.

 

Czy tego terminu uda się dochować? Przekonamy się już niebawem.

 

Źródło info i foto: Platforma Zakupowa Gminy Sękowa

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (8)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tema
tema 30.04.2022, 09:06
Skąd nazwa na wizualizacji TERMY ,jeśli do zródeł geotermalnych i innych nie dokopano się i zamknięto temat nie tak dawno.Nazwa myląca,ktoś pomyśli,że to będą wody mineralne,jak w innych obiektach z taką nazwą. Jak to zwykła woda( z dezynfekcją) i trochę podgrzana,to nazwać to normalnie. Moda, moda i marketing.Ogłosić konkurs na nazwę obiektu.
Jaaa
Jaaa 30.04.2022, 07:53
To nie termy, to jakaś mała konstrukcja. Porażka. W regionie nigdzie nie ma normalnego basenu żeby dzieci mogły się wyszaleć. Po co komu profesjonalne kąpieliska??? Termy to rekreacja, a tu takieale coś????
Tomasz
Tomasz 29.04.2022, 23:45
Ta palma w środku basenu będzie niewątpliwie atrakcją na skalę światową.
Fio
Fio 29.04.2022, 12:51
byłoby super!

Pozostałe