Sezon na głupotę rozpoczęty? Jakiś zwyrodnialec zostawił kociaki w plastikowym worku

  • 06.05.2022, 13:58
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

trzy małe kocie oseski uratowane przez młodzież Fot. nadesłane przez Czytelnika
Wczoraj (5 maja) w gminie Lipinki, młodzi mieszkańcy regionu zauważyli podczas spaceru reklamówkę... i może nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w środku znajdowały się kocięta. Były zawieszone w foliowej reklamówce na gałęzi, nad skarpą.

 

Młodzi ludzie zachowali się wzorowo – asekurując się wzajemnie zdjęli reklamówkę z gałęzi. W środku znajdowały się cztery małe, maleńkie koty. Niestety jeden z nich już nie żył.

Trzy kocięta zostały zawiezione do gorlickiego Animedu, tam też na razie będą odpowiednio karmione i odchowywane. Gdy kotki podrosną – pod okiem Fundacji PSYstań dla Zwierząt rozpoczną się poszukiwania domu dla nich.

Z takimi maluchami nie jest tak łatwo... Wymagają specjalnej opieki i karmienia.

Sprawa została dziś rano (6 maja) zgłoszona na gorlickiej komendzie.

 

Warto tu przypomnieć jak ważna jest sterylizacja i kastracja zwierząt domowych i tych, które dziko żyją – tutaj odpowiedzialność i zabezpieczenie kastracji wolno żyjących kotów jest w obowiązku poszczególnych gmin. Niektóre z nich, wywiązują się i realizują ten obowiązek, ale tylko niektóre. Większość udaje, że tematu nie ma.

Zwierzę to nie przedmiot. Czytaliście Małego Księcia Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego? Jeśli tak to pewnie znacie ten cytat:

Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.

 

Odpowiedzialny. Po prostu.

 

Tu jeszcze zostawiamy Wam grafikę obrazującą problem. Problem, którego wcale nie musiało być, gdyby nie nasza, ludzka... głupota.

 

 

Justyna Miarecka

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Podpis
Podpis 06.05.2022, 16:37
Zabić to za mało. Są fundacje, które pomagają w takich sytuacjach zarówno w odchowaniu jak i znalezieniu domu. Co za *****a się tak zachowuje ;(
halo Gorlice?
halo Gorlice? 06.05.2022, 22:51
Śmierć za śmierć? Zastanów się co właśnie napisałeś. Wszystko rozumiem, ale przesadziłeś.
Podpis
Podpis 07.05.2022, 10:55
Kraje cywilizowane np Nowa Zelandia ustanowiła prawa zwierząt na równi z ludzkimi dzięki czemu takie zachowanie skutkuje zarzutem o zabójstwo. Nam do tego niestety bardzo daleko co widać po takim przykładzie.

Bandyci, którzy zachowują się w ten sposób powinni być pokazywani z imienia i nazwiska w telewizji.
halo Gorlice?
halo Gorlice? 07.05.2022, 22:17
"Zabić to za mało" Zastanów się co napisałeś.. Zastanów się dwa razy. W razie wątpliwości odnieś się do Biblii. Wywyższyłeś zwierzęta ponad ludzi.
Tego nie da się obronić i wiesz to dokładnie.
Podpis
Podpis 10.05.2022, 08:19
100% typowego katotalibana czyli czyń sobie ziemie poddaną a po nas to i potop.

Zwierzetą są RÓWNE ludziom i tak powinny być traktowane przez ludzi jak i przez prawo.
Bizon
Bizon 07.05.2022, 09:40
Kto tak napisał?...
Egh
Egh 07.05.2022, 10:17
Tak to wygląda jak HaloGorlice kasuje komentarze 🤣
straszne to
straszne to 06.05.2022, 14:08
Wieśniaki nie lubią zwierząt
mjm
mjm 06.05.2022, 16:46
Nie wiesniaki, tylko prostaki, nie obrazaj mieszkanców wsi, . Twoja wypowiedź swiadczy o tym, że nie wiesz od czego jest mózg
kotek
kotek 07.05.2022, 18:36
Do mjm - A co ci mieszkańcy wsi robią ze zwierzętami ? głodne , cierpiące psy trzymane na łańcuchach , koty tępione , młode mioty wrzucane do worka i topione , to tylko parę przykładów i co takie osoby posiadają mózg ? Dobrze napisane ,, Wieśniaki nie lubią zwierząt.
Magda
Magda 10.05.2022, 21:03
Chyba niesprawiedliwe jest wrzucac wszystkich do jednego worka. Wychodzi na to ze wiesniary uratowaly te kotki....
mjm
mjm 08.05.2022, 14:51
kotek dobry psychiatara zaprasza, wieś czy miasto nie ma tu nic do rzeczy, wszystko zalezy od człowieka.Weź swoje zdrowie psychiczne w swoje ręce, bo nikt tego za ciebie nie zrobi
kudjyhtrteww
kudjyhtrteww 07.05.2022, 22:27
Mieszkasz na wsi? Więc skąd te dane?
Ja uważam, że mieszkańcy blokowisk męczą zwierzęta trzymając je w w małych mieszkaniach " po babce" i zamykając je na balkonach w czasie pracy w Januszexie i na kasie w Piedronce.
kotek
kotek 08.05.2022, 15:35
Tak mieszkam na wsi i widzę jak się tutaj traktuje zwierzęta, może psy nie są przywiązywane do łańcucha? może koty nie są tępione? pojedz na pierwszą lepszą wieś to się przekonasz.
jkhyftgdrfsedawsDWAEFRSGD
jkhyftgdrfsedawsDWAEFRSGD 08.05.2022, 21:34
I co z tym robisz? W mojej okolicy nie widziałem od dawna psa na łańcuchu a koty się sterylizuje, ewentualnie rozdaje po sąsiadach.
Gdzie ty mieszkasz? Widzisz krzywdę to zgłoś, czy zaadoptuj, zamiast płakać i oskarżać innych.
Podpis
Podpis 11.05.2022, 10:39