Policyjna akcja zakończona wysokimi mandatami dla piratów drogowych [FOTO/VIDEO]

  • 10.05.2022, 08:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatni piątek (6 maja) obchodziliśmy Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w związku z tym towarzyszyliśmy jednemu z patroli gorlickiej drogówki w codziennej pracy. Działania policjantów były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach zmierzającą do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.

 

Powodem wprowadzenia Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był wzrost liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów. W piątek w całej Europie prowadzone były działania profilaktyczne, edukacyjne, a także debaty, konferencje i pokazy. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiedzialni jesteśmy wszyscy oraz że jazda zgodnie z przepisami i wzajemny szacunek mają duży wpływ na zmniejszenie liczby wypadków komunikacyjnych – wyjaśnia starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

W czasie piątkowych działań policjanci z wydziału ruchu drogowego gorlickiej komendy skontrolowali 37 kierowców ujawniając 35 wykroczeń, z czego aż 32 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi wystawili 32 mandaty i trzy pouczenia, zatrzymali też trzy dowody rejestracyjne za bark badań technicznych pojazdów.

W piątek największy mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości wyniósł 1000 złotych. Policjanci wypisali też trzy mandaty po 800 złotych – informuje rzecznik gorlickich policjantów.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (41)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 10.05.2022, 19:42
Szkoda ze u kierowców w Gorlicach i okolicy zanikł nawyk mrugania po spotkaniu tych misiaczków.
Na szczescie jest Yanosik !
ewa1234
ewa1234 10.05.2022, 20:28
jak jedziesz zgodnie z przepisami to po co mają ci mrugać ha

Pozostałe