Weekendowa kronika drogowa. Pijany kierowca osobówki zatrzymany na jednej z miejskich ulic

  • 09.05.2022, 10:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policjanci kontrolujący kierowcę samochodu Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Ostatnie dni na drogach naszego powiatu przyniosły kilka kolizji i zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców.


Rożnowice. Kolizja z sarną

W piątkowy poranek (6 maja) wprost pod koła jadącej toyoty wbiegła sarna. Mieszkaniec powiatu wielickiego, który siedział za kierownicą osobówki, postanowił zgłosić mundurowym kolizję ze zwierzęciem, żeby mieć potwierdzenie, że do niej doszło.


Bobowa, ulica Węgierska. Wymuszenie pierwszeństwa zakończone pouczeniem

Kilka minut przed godz. 14 kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu audi i doprowadził do stłuczki pojazdów, w wyniku którego lekko zarysowana została jedna z felg w audi. Mieszkaniec gminy Bobowa, siedzący za kierownicą skody, został pouczony.


Wójtowa. Sąd za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że mieszkaniec gminy Lipinki jest pod działaniem alkoholu – wydmuchał 0,3 promila.

Policjanci przekazali rower wskazanej przez mężczyznę osobie, a za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.


Gorlice, ulica Krakowska. Kompletnie pijany kierowca osobówki

W sobotę (7 maja) mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego, tym razem gorliczanina siedzącego za kierownicą osobówki.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a pojazd przekazali wskazanej przez niego osobie – informuje starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Gorliczanin za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.


Gorlice, ulica Rynek. Potrącenie pieszego na pasach

W sobotnie popołudnie kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na pasach i potrącił mężczyznę. Na szczęście pieszemu nic się nie stało. Kierowca sam zgłosił zdarzenie policjantom, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia i pouczyli gorliczanina prowadzącego osobówkę.


Kryg. Kolizja z sarną

Dzisiaj (9 maja) około godz. 6.40 kierowca seata, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, zgłosił mundurowym, że pod koła jego samochodu wbiegła sarna. Policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia i sporządzili notatkę.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe