Ostrzeżenie z 10 maja 2022 roku
Ostrzeżenie dotyczy produktu Paleta kuchenna KMT Style, a wydano je ze względu na migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych.
W związku z z wynikami badań, które przeprowadziła Państwowa Inspekcja Sanitarna udało się określić, że w przypadku tego produktu mogło dochodzić do migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych do żywności. Aminy te są substancjami szkodliwymi dla zdrowia.
Szczegóły dotyczące produktu:
- Produkt: Paleta Kuchenna 33 cm Kmt Style
- Numer partii: RIF: 6409200
- Kod kreskowy: 8056046092006
- importer: Euro Master Import Export, S.L. C/.Villablino 20E 28947 Madrid España
- kraj pochodzenia: P.R.C.
W związku z wynikami kontroli podmiot Kuamao Trade Poland Sp. z o.o. rozpoczął wycofywanie kwestionowanego produktu z obrotu. Dodatkowo konsumentom przekazano informacje na temat możliwości zwrotu tego produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.
Konsumentom nie zaleca się używania produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.
Ostrzeżenie z 9 maja 2022
Drugie ostrzeżenie dotyczy nieprawidłowości stwierdzonych w łopatce kuchennej ażurowej, nylonowej NAVA. Także tu problemem była migracja pierwszorzędowych amin aromatycznych z produktu do żywności. Po kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej okazało się, że produkt nie spełnia stawianych mu wymogów, związanych z kontaktem z żywnością (dochodziło do migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych z wyrobu do kontaktu z żywnością). Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, które nie powinny znajdować się w żywności.
Szczegóły dotyczące produktu:
- Produkt: Łopatka kuchenna ażurowa nylonowa
- Numer partii: 111.21.05.21
- Kod kreskowy: 5205746135183
- Importer: NAVA SA 12 th klm O.N.R. Thessaloniki - Kilkis, GR 57008, Greece
W związku z wynikami kontroli grupa Orion Sp. z o.o., ul. Obrońców Westerplatte 73A, 40-335 Katowice podjęła decyzję o wycofaniu produktu o powyższym numerze partii z rynku. Proces wycofania produktu z rynku jest w toku. Prowadzone jest też postępowanie wyjaśniające, które prowadzą organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.
Źródło info: GIS




![Kotka czeka na właściciela, a może i nowy dom [FOTO] zdjęcie przedstawia szarego kota](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kotka-czeka-na-wlasciciela-a-moze-i-nowy-dom-foto-1767259081.jpg)

![Tak Gorliczanie świętowali nadejście Nowego Roku [VIDEO] zdjęcie przedstawia sztuczne ognie nad miastem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tak-gorliczanie-swietowali-nadejscie-nowego-roku-video-1767253905.jpg)
![Tragiczny początek nowego roku. Śmiertelny wypadek na DW977 [FOTO] zdjęcie przedstawia ratowników medycznych](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragiczny-poczatek-nowego-roku-smiertelny-wypadek-na-dw977-foto-1767249961.jpg)



![Ponad 400 biegaczy na starcie 34. Biegu Sylwestrowego w Gorlicach [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia dużą grupę osób, które wybiegają ze startu imprezy na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ponad-400-biegaczy-na-starcie-34-biegu-sylwestrowego-w-gorlicach-foto-video-1767185267.jpg)

![Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczyna-sie-wizyta-duszpasterska-w-parafiach-gorlic-porzadek-koledy-1766745547.jpg)
![Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dom-gorlickich-griswoldow-znow-rozswietlony-foto-1766597958.jpg)

![Sylwester oczami psa. Jak pomóc mu przetrwać tę noc? [PORADNIK] zdjęcie przedstawia wystraszonego psa w noc sylwestrową](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-sylwester-oczami-psa-jak-pomoc-mu-przetrwac-te-noc-poradnik-1767143224.png)


![Harmonogram spowiedzi przedświątecznej [LISTA PARAFII] Zdjęcie przedstawia konfesjonał](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-harmonogram-spowiedzi-przedswiatecznej-lista-parafii-1765974024.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze