Przestrzeń wspólna jest trochę jak ziemia niczyja, więc można... zostawiać syf?

  • 11.05.2022, 09:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Pies robiący kupę w parku Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Apel wprost z miejskiego Ratusza. Właściciele czworonogów koniecznie go przeczytajcie!

 

Niedopuszczalne jest, że podczas wyprowadzania psów na spacery dochodzi do zanieczyszczania zwierzęcymi odchodami miejsc publicznych takich jak skwery zielone, drogi i chodniki osiedlowe, a nawet place zabaw! – czytamy na stronie miejskiego magistratu.

 

Przypominamy o podstawowych obowiązkach opiekunów psów, które zostały zdefiniowanych w uchwale Rady Miasta Gorlice:

  • opiekun psa zobowiązany jest do utrzymywania go w sposób ograniczający zagrożenie dla pozostałych mieszkańców, w tym przestrzeganie obowiązku wyprowadzania psa na smyczy i zakaz doprowadzania czworonoga do stanu agresywności,
  • osoba wyprowadzająca psa powinna pamiętać również o obowiązku reagowania w przypadku zakłócania spokoju lub ciszy nocnej przez zwierzę,
  • bezwzględnie należy przestrzegać obowiązku niezwłocznego usuwania nieczystości po psie,
  • a także o rejestracji psa i zaopatrzeniu go w identyfikator oraz szczepieniu go przeciw wściekliźnie i opłacaniu podatku.

Przestrzeganie wyżej wymienionych zasad jest szczególnie istotne w miejscach, gdzie mieszka wielu ludzi. Zwyczajnie pozwala to ograniczyć pewne niedogodności wynikające z obecności zwierząt domowych w przestrzeni publicznej do poziomu, który jest możliwy do zaakceptowania przez innych mieszkańców.

Niestety obecnie jedynie nieliczne osoby stosują się do wszystkich uregulowań zawartych w uchwale Rady Miasta Gorlice. Mieszkańcy nagminnie lamią obowiązujące przepisy w trakcie wyprowadzania psów na spacer, co powoduje widoczne zanieczyszczenie miasta.

Przypominamy, że właściciel lub opiekun zwierzęcia w przypadku zanieczyszczenia przestrzeni publicznej przez psa ma obowiązek natychmiastowego usunięcia nieczystości, które można wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Zwracamy również uwagę, by absolutnie nie wyprowadzać psów na placach zabaw.

Prosimy Państwa o przychylność oraz o poważne potraktowanie problemu, co z pewnością przyczyni się do poprawy warunków sanitarno-porządkowych na terenie naszego miasta.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 20.05.2022, 20:15
Pojedynczy właściciele psów tylko po nich sprzątają. cała reszta "ma to gdzieś".
Najwyższa pora zacząć to egzekwować i karać mandatami.
Włoska policja w mundurze cywilów tropi takich wielbicieli i karze odpowiednimi mandatami.Cypisek
Cypisek 12.05.2022, 09:36
No ta. Wys...ć się, byle nie na swoim.
Zołza
Zołza 11.05.2022, 22:10
A gdzie kosze na odchody , ja muszę wyrzucać do zwykłego kosza bo nigdzie nie ma tych specjalnych koszy , więc niech miasto najpierw zapewni warunki a podejrzewam że ludzie zaczną się pilnować i sprzątać
Podpis
Podpis 12.05.2022, 07:31
Przestań pisać bzdury, kupy wrzucasz do zmieszanych więc nie wymyślaj nie istniejących problemów.
Iks De
Iks De 11.05.2022, 14:02
Ludzie sobie z tego nic nie robią, mialam sytuacje przy delikatesach centrum na zawodziu szedł gość z psem i dzieckiem pies sie załatwił ale po co sprzątać:) Zwrócenie uwagi nic nie dalo :)
Podpis
Podpis 11.05.2022, 15:04
A potem się dziwić skąd nam rosną kolejne pokolenia prostaków...
Rozsądny
Rozsądny 11.05.2022, 12:18
Nie żeby coś, ale sytuacja autentyczna,
podczas Dni Gorlic, 30 kwietnia,
jakaś 1 godzina przed występami w parku,
pewna pani z psem jest na spacerze, psiak załatwia swoje sprawy na łące na której będzie tłum ludzi, sytuacji przyglądała się straż miejska, która nie zareagowała na pozostawiony "prezent" przez pieska jak i panią właścicielkę
Więc cóż dodać
Podpis
Podpis 11.05.2022, 15:03
O tej para formacji mundurowej jaką udaje straż miejska już wszystko zostało powiedziane tyle razy, że nie ma już nic nowego do dodania. :( Żadnego pożytku z nich nigdy nie było i nie będzie a interwencja w takiej sprawie to ich OBOWIĄZEK. Gdyby ludzie zaczęli dostawać mandaty za nie sprzątanie po spach i poszło w eter, że tak się dzieje to by sprawa ze sprzątaniem wyglądała zupełnie inaczej.
Patryjota
Patryjota 11.05.2022, 20:40
W temacie psich odchodow, jestes ''Podpis'' niezastapiony, brawo za zaangazowanie.

Pozostałe