Niesamowite widowisko przyrodnicze w niezłej rozdzielczości

  • 13.05.2022, 08:03
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

bocian w gnieździe Fot. Stowarzyszenie Pomagam Bocianom/screen/livestream
Chcecie podglądać codzienne życie bocianiej rodziny? Nic łatwiejszego! Stowarzyszenie Pomagam Bocianom udostępnia przekaz na żywo z bocianiego gniazda, w którym niedawno wykluły się bocianie pięcioraczki!

 

Rozrywka, która wciąga!

Podglądanie bocianich zwyczajów może być bardzo wciągającym zajęciem. Szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z tak niezwykłym miotem. W gnieździe bocianim pozostającym pod opieką Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom” wykluło się niedawno pięć młodych!

Oczekiwanie na wyklucie się kolejnych ptaków było wydarzeniem, które zjednoczyło wokół transmisji na żywo wielu ciekawskich. Czy wszystkie przeżyją? Ile z nich dożyje dorosłości i wyfrunie z gniazda jako nowe pokolenie polskich bocianów?

W kolejnych tygodniach transmisja będzie kontynuowana, a każdy z Was będzie mógł w wolnych chwilach spoglądać na to, jak rosną i rozwijają się małe ptaki. Jak wygląda opieka nad nimi i o czym tak naprawdę klekoczą?

Jeśli chcecie oglądać życie bocianiej rodziny na żywo, wystarczy że klikniecie >>>TUTAJ a zostaniecie automatycznie przeniesieni na stronę, gdzie przez całą dobę możecie oglądać zachowanie tych niezwykłych ptaków.

 

Bocianów nie brak i u nas!

Tematyka bociania jest niezwykle wdzięczna, a uważnych obserwatorów przyrody nie brakuje i Waszych szeregach, drodzy Czytelnicy! Wprawdzie kamerki z bocianim livestreamem jeszcze u nas nie ma (a może powinna się pojawić?), to zainteresowanie życiem tych dzikich ptaków jest ogromne.

Ptak, który jest jednym z najważniejszych symbolów Polski zajmował już wiele naszej uwagi, dlatego dziś pragniemy Wam przypomnieć warte uwagi teksty.

 

O tym, czy i w jakich okolicznościach możemy usunąć bocianie gniazdo rozmawialiśmy w ubiegłym roku z Panem Konradem Barczykiem z Nadleśnictwa Gorlice >>>Sprawa bocianów postawiona czarno na białym

Artykuł wzbudził wiele emocji, a Wasze czujne oko spowodowało, że do sprawy bocianów, a właściwie ludzkiej interwencji w ich gnieździe wróciliśmy w czerwcu ubiegłego roku >>>Co tu się odbociania? Ingerencja w szymbarskim gnieździe i prośba o informacje!

Kiedy nadszedł czas emigracji, pisaliśmy o tym, że w tzw. ciepłych krajach czeka na nie wiele niebezpieczeństw >>>Polska rodzina niebawem wyemigruje. Niestety, kłusownicy już na nią czekają

Na początku tego roku, wyczekując przylotu bocianich znajomych pisaliśmy zaś o tym, jak człowiek może pomagać im i zachęcać do wybierania nowych, bezpiecznych miejsc lęgowych >>>Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to ekipy remontowe w bocianich gniazdach

 

 

Źródło info: Stowarzyszenie„Pomagam Bocianom”

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe