Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Zapraszamy na 4. Beskidzki Klimatyzator 2026 do Gorlic

Galicyjskie Targowisko Instrumentów – sztuka tworzenia

Podziel się
Oceń

Galicja to miejsce szczególne to przestrzeń spotkania wielu kultur, które pozostawiły ślad w tradycjach, stylach muzycznych, praktykach wytwórczych. Będą koncerty, tańce, warsztaty, opowieści, prezentacje pracowni i oczywiście wystawa wszystkich twórców instrumentów, którzy na targowisku zagoszczą.
Galicyjskie Targowisko Instrumentów – sztuka tworzenia

Autor: Fot. Galicyjskie Targowisko Instrumentów

 

Galicyjskie Targowisko Instrumentów to nowe wydarzenie w Gorlickiem, poświęcone sztuce tworzenia instrumentów muzycznych, muzykowaniu i tańcom, dedykowane miłośnikom wielobarwnego świata muzyki. Odbędzie się w wyjątkowym i bogatym w tradycje regionie, w przepięknym renesansowym Kasztelu w Szymbarku.

Na targu będzie można instrumenty nie tylko obejrzeć... Na targu będzie można na instrumentach zagrać, instrumentów posłuchać. O instrumentach porozmawiać.

Proste instrumenty zrobić, instrumenty sprzedać i kupić... Napatrzeć się i nasłuchać, a do muzyki przetańczyć cały dzień!

Organizatorzy zapraszają twórców z bliskiej okolicy, z całej Polski i krajów sąsiadujących z instrumentami tradycyjnymi, lutniczymi, historycznymi, rekonstruowanymi i autorskimi. Zapraszamy profesjonalistów i amatorów. Pasjonatów. Zapraszamy też osoby reperujące instrumenty, stroicieli, producentów i dostawców materiałów lutniczych, kolekcjonerów, muzykantów, badaczy, muzealników i wszystkich, których poniesie ciekawość.

W ramach Targowiska zaplanowane są:

  • wystawy lutników i rzemieślników,
  • koncerty, warsztaty muzyczne i wspólne granie do tańca,
  • prezentacje, opowieści i wykłady tematyczne,
  • wystawy fotograficzne,
  • warsztaty inspirujące do wykonywania prostych instrumentów,
  • całodzienna zabawa i nauka tańców tradycyjnych.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników spontanicznego muzykowania i tańców. Namiot dedykowany tanecznikom będzie działał od 11do 22! Tańczyć będzie można bez wytchnienia. Dla chętnych na wsłuchanie się w opowieści zaplanowane są indywidualne prezentacje twórców i koncerty.

A w oficynie wystawa wszystkich przywiezionych instrumentów. Oprócz tego warsztaty z robienia instrumentów dla dużych i małych. Wyszynk i zapewne też smakołyki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich powinny wszystkich skusić. Proszę państwa...

Zabierz ze sobą instrument, na którym grasz albo nad którym pracujesz. Przeszukaj domowe zakamarki. Może masz zakurzony, zdekompletowany, skarb. Zabierz go koniecznie. Na targu znajdziesz pomocną osobę, która nada mu nowe życie. Może masz śpiewnik, zdjęcia, wspomnienia o muzykantach, twórcach instrumentach. Weź te skarby/ pamiątki ze sobą. Podziel się swoją opowieścią.

Galicyjskie Targowisko Instrumentów
 

kiedy: 28 maja (sobota), godz. 11-22

gdzie: Kasztel w Szymbarku, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców DOSTĘPNY TUTAJ będzie otwarty od 26 kwietnia do 15 maja 2022 roku

Dołącz do wydarzenia na facebooku TUTAJ

Do zobaczenia!

  • Fundacja Inicjatyw Twórczych - Targowisko Instrumentów
  • Piotr Piszczatowski
  • Dorota Piszczatowski
  • Tomasz Jeż

Partnerzy projektu:

  • Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów
  • Gorlicke Centrum Kultury
  • Ośrodek Kultury Gminy Gorlice
  • Muzeum Ziemi Bieckiej
  • Fundacja Muzyka Odnaleziona
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - (Szkoła Muzyczna I i II stopnia) w Gorlicach
  • Centrum Kultury i Promocji Gmina Bobowa
  • Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej
  • Zespół Serencza / Stowarzyszenie - Promocji Twórczości Łemkowskiej

 

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022”.

Źródło info i foto: Galicyjskie Targowisko Instrumentów

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Zapraszamy na 4. Beskidzki Klimatyzator 2026 do Gorlic
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Fiesta Ameryki Łacińskiej, 26 lipca 2026 (niedziela) - Biecki Jarmark Kultury, start godz. 1, atrakcje dla dzieci, dmuchańce - koncert Ciryam, gwiazda wieczoru Sonora De Llegar z Chile
Reklama

Temperatura: 25°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ano Treść komentarza: Grodzi mu tyle ile dostała para za zamordowanie 4 letniego dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Piękna Polska Data dodania komentarza: 25.07.2026, 08:55 Źródło komentarza: Narkotyki, amunicja i gotówka. 31-latek z gminy Biecz trafił do aresztu Autor komentarza: Pelcia Treść komentarza: Jestem Łemkynią, wyniosłam z domu język łemkowska z wszystkimi jego kolorami, oczywiście w takiej formie jaką przekazali mi rodzice i nie wiem czy to słowo nie było zapożyczone. W łemkowskim "popyrtany" funkcjonuje do tej pory, w dzisiejszych czasach w języku polskim określiłabym jako nieogarnięty, wręcz głupkowaty, bez zahamowań. Mam 56 lat i troje dzieci, wszystkie rozmawiają w języku łemkowskim i tak rozmawia się u mnie w domu na co dzień. Mieszkam na Dolnym Śląsku, gdzie wysiedlono dziadków w ramach Akcji Wisła. Data dodania komentarza: 25.07.2026, 07:58 Źródło komentarza: Znacie te słowa? Kolejne regionalizmy najpopularniejsze w powiecie gorlickim Autor komentarza: XYZ Treść komentarza: O co to to, to nie! Nie zanika, sam mam 26 lat i bardzo chętnie używam naszych regionalizmów. Popyrtus, paryja, szkut etc. to powinno wiązać się z dumą, nie ze wstydem. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 22:22 Źródło komentarza: Znacie te słowa? Kolejne regionalizmy najpopularniejsze w powiecie gorlickim Autor komentarza: V7 Treść komentarza: Z całym szacunkiem za determinację - przy nagłośnionych ostatnio zarobkach lekarzy idących w miliony złotych, przy wprowadzonym przez PiS podatku od zbiórek charytatywnych, przy kolosoalnych kwotach idących na ukrainę - zamiast na polskich obywateli, nie dołożę się. Politycy przerzucają wszelkie możliwe koszta na każdego z nas, jednocześnie drwiąc z problemów zwykłych ludzi. To tam trzeba uderzyć! Może Lewica reprezentowana przez naszego burmistrza zrobi zbiórkę, może pani poseł Bartuś w końcu zrobi coś dla powiatu, może w końcu PSL - siedzący dekadami okrakiem na scenie politycznej, zacznie żyć, zamiast dopinać ten parszywy układ. Niech w końcu politycy zaczną troszczyć się o zwykłych ludzi!!! Ile kur... można żreć z publicznych pieniędzy i wygodnie żyć na krwawicy zwykłych obywateli!!! Data dodania komentarza: 24.07.2026, 21:07 Źródło komentarza: Halo Tu Weekend. Pchli targ dla Nikoli, warsztaty łucznicze, urodzinowa biesiada oraz piana party na Rynku [24-26 lipca 2026]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego