Kronika policyjna. Kilka nieprzemyślanych kliknięć i z małżeńskiego konta zniknęły oszczędności

  • 12.05.2022, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

przerażony mężczyzna i wściekła kobieta, w tle oszustwo i pieniądze Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Ostatnie trzy dni w policyjnych statystykach zapisały się przede wszystkim dwoma kolizjami i kolejnym oszustwem na popularnym portalu do sprzedaży używanych rzeczy.

 

Lipinki. Małżeństwo straciło swoje oszczędności

We wtorkowy wieczór (10 maja) do policjantów zgłosił się mieszkaniec gminy Lipinki, który kilka godzin wcześniej został oszukany – chcąc sprzedać nieużywane rzeczy na popularnym portalu.

Mężczyzna tego samego dnia założył konto w serwisie i wystawił swoje rzeczy. Bardzo szybko na jego skrzynce mailowej pojawiła się wiadomość z informacją o pozytywnym zakończeniu jednej z transakcji i linkiem, który miał umożliwić błyskawiczne przyjęcie płatności.

Mieszkaniec gminy Lipinki uzupełnił formularz, który rozwinął się po kliknięciu linku, między innymi swoimi danymi do logowania w bankowości elektronicznej i danymi karty.

Kiedy oszukany mężczyzna zalogował się kolejny raz na swoje konto, okazało się, że z rachunku, którego współwłaścicielką jest również jego żona, zniknęło ponad 11 tysięcy złotych. Złodziej ukradł oszczędności małżeństwa, wykonując cztery transakcje za pośrednictwem systemu szybkich płatności.

Sprawę wyjaśniają mundurowi.


Ropica Górna. Klasyczne najechanie na tył

Wczoraj (12 maja) około godz. 8 kierująca volkswagenem, mieszkanka gminy Sękowa, nie zachowała odpowiedniej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechała na tył forda. Sprawczyni zdarzenia została ukarana 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Parkowa. Wymuszenie pierwszeństwa

Natomiast dzisiaj (12 maja) około godz. 7 kierująca peugeotem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi i doprowadziła do stłuczki pojazdów. Mieszkanka powiatu jasielskiego, która siedziała za kierownicą peugeota, została ukarana 1500 zł mandatem i sześcioma punktami.


Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe