Fontanny i wodotryski działają, a my przypominamy: to ciągle ta sama woda! [FOTO]

  • 12.05.2022, 18:48
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pomnik Tereski kosibianki na gorlickim rynku Fot. halogorlice.info ©
Upały przyszły do nas niemal z dnia na dzień! Chęć schłodzenia się jest więc ogromna, ale to doskonały moment, by przypomnieć sobie o jednej bardzo ważnej sprawie! Woda w fontannie i wodotryskach na płycie rynku to nie świeża woda źródlana.

 

Woda w fontannie płynie w obiegu zamkniętym, co oznacza, że jeśli ktoś umyje tutaj brudne dłonie, jakiś gołąb odda stolec na płycie fontanny, którą opływa woda, a następnie podejdzie tam dziecko, które postanowi wypłukać sobie usta w wodzie, to...

...tak tak, zrobi to w tej samej wodzie, w której dokonane zostały wcześniej opisane czynności.

 

Poczekajmy na kurtynę wodną!

Chociaż wodotryski aż proszą, by się w nich ochłodzić, to pamiętajcie: to nie jest źródełko ukryte przed ludzkim wzrokiem gdzieś w bieszczadzkich ostępach! To woda, która jest niezdatna do spożycia. Szczególnie wrażliwe osoby, np. zmagające się z problemami skórnymi, mogą więc mieć problemy związane z nasileniem się tych objawów nawet po odświeżeniu dłoni i twarzy w tych wodotryskach.

Jeszcze raz powtórzmy: to nie jest świeża woda pompowana nieustannie do systemu, ale ograniczona ilość wody, która krąży nieustannie w obiegu zamkniętym. To oznacza, że zanieczyszczenia, które pojawiają się w niej o poranku, krążą w niej później nieustannie.

 

Dzieci w roli głównej

Chociaż doskonale rozumiemy chęć ochłodzenia się przez najmłodszych i dosłownie łamiące się serce opiekunów, prosimy: zwracajcie swoim pociechom uwagę i jeśli pozwalacie im zamoczyć ubrania w wodotryskach czy radośnie pobiegać po płycie rynku na bosaka, zatroszczcie się o to, by ograniczyć ryzyko połknięcia wody, która tam płynie.

Najlepiej: pozwólcie się dzieciom napić przez skorzystaniem z dostępnej atrakcji.

Przestrzegamy przed chodzeniem po płycie fontanny: jest tam nie tylko ślisko, ale jeśli zerkniecie na nią z bliska, zobaczycie ślady fekaliów pozostawionych tam przez ptaki, które korzystają z fontanny jak z wygodnego wodopoju.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przestrzegaliśmy przed fontanną dlatego, że wówczas pojawił się jeszcze jeden problem: odpadających od niej płyt. Na szczęście ten problem rozwiązano. W ubiegłym roku kurtyna wodna pojawiła się 21 czerwca >>>Z dala od fontanny! Poczekajmy na kurtynę wodną i basen otwarty [FOTO]

 

Czy pojawi się również w tym roku?

Czekamy!

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zygmunt
Zygmunt 13.05.2022, 11:48
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. W Gorlicach nie ma fontanny jest natomiast poidełko dla gołębi o którym to wspominacie.

Pozostałe