W Starostwie Powiatowym w Gorlicach już nie będzie kasy

  • 13.05.2022, 10:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Wejście do budynku starostwa powiatowego w Gorlicach
Jesteście przyzwyczajeni do tradycyjnej metody opłacania należności na rzecz samorządu? A może co jakiś czas jeździcie z seniorami, by umożliwić im dokonanie takich wpłat? Idzie nowe: niebawem zniknie kasa zlokalizowana w budynku Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. 11 listopada.

 

Już niedługo, bo od 25 maja 2022 r. przestanie funkcjonować kasa w budynku Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. 11 Listopada 6.

Wpłat będzie można nadal dokonywać gotówką w kasie Starostwa, która jest zlokalizowana w budynku przy ul. Michalusa 18 (przy Wydziale Komunikacji i Dróg).

Zasadniczym sposobem regulowania zobowiązań będzie jednak dokonywanie wpłat przelewem lub gotówką w obsługujących nas bankach i na poczcie. W przypadku takich wpłat obowiązuje prowizja, zgodna z taryfą opłat obowiązującą w ramach konkretnej instytucji (np. zgodnie z taryfą przelewów w naszym banku lub na poczcie).

Rachunki bankowe, na które należy kierować wpłaty są różne. Starostwo Powiatowe w Gorlicach wskazuje na trzy główne rachunki przeznaczone na wpłaty z tytułu:

  • opłat geodezyjnych (tutaj należy kierować wpłaty z tytułu wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego, udostępniania materiałów zasobu, udostępniania mapy zasadniczej, koordynacji usytuowania projektowanej sieci uzbrojenia terenu) – numer rachunku w Banku Pekao S.A.
  • opłat za użytkowanie wieczyste gruntów, trwały zarząd, dzierżawę gruntów Skarbu Państwa, opłaty za karty parkingowe – numer rachunku w Banku Pekao S.A. 
  • opłat skarbowych – numer rachunku bankowego Urzędu Miasta Gorlice w BNP Paribas Bank Polska S.A.

 

Numery rachunków bankowych, na które należy kierować konkretne wpłaty są dostępne >>>na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do numeru rachunku, na który należy dokonać konkretnej wpłaty, zawsze możecie się upewnić wykonując telefon do właściwego urzędu.

 

Zmiana ta nie jest niczym niezwykłym. Podobna zmiana w Gminie Gorlice nastąpiła już w lipcu ubiegłego roku >>>Od lipca zniknie kasa w Urzędzie Gminy Gorlice. Gdzie będzie można uregulować zobowiązania?

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lewicowiec
Lewicowiec Dzisiaj, 20:30
Jestem młody i wolałem wpłacić w kasie. Niestety to wszystko zmierza do kontroli. Wyparcie gotówki może i jest wygodne. Niestety prowadzi do absolutnej utraty prywatności o której często krzyczą młodzi, szczególnie ci z lewej, a potem sami płacą bezgotówkowo.
Za kilka lat rząd będzie wiedział kto, co, gdzie kupił. Papier toaletowy, kawa, chleb czy prezerwatywy. Będzie absolutny brak prywatności i pogwałcenie podstawowych praw człowieka. A jednym z nich jest właśnie prawo do prywatności.
Lolo
Lolo 14.05.2022, 23:23
Ulatwienie poprzez utrudnienie. Podobnie z klimatem - nastepuje ocieplenie klimatu poprzez oziebienie.
~~~~ja
~~~~ja 14.05.2022, 14:07
Po co komu kasa? No bez przesady i tak większość ludzi płaci wszystko przez internet ale ponarzekać trzeba... Malkontentów tutaj nie brak a kto i kiedy ostatnio coś tam wpłacał? No tak nie korzystam narzekam na marnotrawstwo publicznych pieniędzy ale nie ma to oczywiście tym bardziej narzekam, właśnie takich mamy mieszkańców.
Obcy
Obcy 14.05.2022, 09:03
Mam pomysł zlikwidować starostwo bardzo duże oszczędnośći
aa
aa 14.05.2022, 08:42
W związku z tym o ile zmniejszy się ilość urzędników w Starostwie?
bzik
bzik 14.05.2022, 15:04
przybędzie 5, bo ktoś musi te przelewy przepisywać z systemu bankowego, do zeszytów wpłat
obserwator
obserwator 13.05.2022, 18:23
rusofobia zniszczy ekonomicznie polskie społeczeństwo
🦆
🦆 14.05.2022, 15:05
Uwaga! Onuca! Nieprana!
Fan PRL-u
Fan PRL-u 13.05.2022, 11:54
Się nie dziwię, na dworcu zniknęła nawet tablica z rozkładem jazdy.
miki
miki 13.05.2022, 12:42
Ja tez ostatnio to zauważyła, Polska schodzi na psy
adam1
adam1 13.05.2022, 10:37
Czyli wszystko po to aby utrudnić życie mieszkańcom powiatu, zwłaszcza tym starszym, aby sobie biegali na ul . Michalusa. Wiem, że większość, zwłaszcza młodzi, dokonuje przelewów przez internet ale jest spora grupa osób które wolą wpłaty gotówkowe w kasie. Urzędy dbają o własną wygodę, a nie o mieszkańców

Pozostałe