Sprawne Smoki dziś walczą w Gdańsku!

  • 14.05.2022, 13:13
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Podopieczni fundacji sprawne smoki z Gorlic Fot. Sprawne Smoki/UM w Gorlicach
Chociaż pierwsze zajęcia odbyły się dopiero 26 marca, to już dziś drużyna Sprawnych Smoków sprawdza swoją umiejętność współpracy na Turnieju Marzeń Jaguar Kids do Gdańska. Trzymamy kciuki za och przygodę!

 

Chociaż rozpoczęli współpracę dopiero niedawno, to projekt #FutbolPlus #AMPFutbolPolska spotkał się z dużym zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem najmłodszych. Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki” w Gorlicach właśnie dziś rozpoczynają wielką przygodę turniejową w Gdańsku.

Turniej Marzeń Jaguar Kids

Turniej Marzeń to ogólnopolskie zawody piłkarskie zawody, w których udział weźmie niemal 200 dzieciaków z całej Polski. Łączy ich jedno: niepełnosprawność.

Początek turnieju?

Właśnie teraz, tzn. o godz. 13 w sobotę (14 maja) rozpoczyna się sobotnia faza rozgrywek. Potrwają one do godziny 17, a ja jutro zaplanowano drugą ich część (w godzinach 10-14).
 

Sprawne Smoki pokazują, że mogą wiele

Turniej to przygoda dla „Sprawnych Smoków”, która rozpoczyna ich przygodę z zajęciami sportowymi prowadzonymi przez trenerów: Grzegorza Bugno i Łukasza Brzeziańskiego, którzy działają we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki”.

Ich współpraca to efekt realizacji do projektu Futbol Plus. Dzieciaki uczestniczą w bezpłatnych zajęciach sportowych, które pozwalają im na dobrą zabawę, ale także naukę, podejmowanie współpracy i przełamywanie kolejnych barier w kontaktach z innymi.

Wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej i pedagogicznej, na profesjonalnych obiektach sportowych.

Dziś nie muszą wygrać każdego spotkania. Dziś udowadniają sobie i nam, że oni też mogą!

Powodzenia!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ate
ate 2 dni temu, 07:43
Smoki zasługują na wsparcie. Również finansowe. Żadna złotówka się nie zmarnuje. Można wpłacać na konto Stowarzyszenia.
Martunia
Martunia 14.05.2022, 15:24
Brawoooo!!! :)))