Setny numer Kwartalnika Gorlickiego i obchody 25-lecia jego powstania

  • 17.05.2022, 08:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

zdjęcie kwartalnika gorlickiego Fot. halogorlice.info ©
W minionym tygodniu Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej spotkał się w wyjątkowo uroczystych okolicznościach. Wszystko z powodu obchodów 25-lecia Kwartalnika Gorlickiego i wydania setnego numeru tego wydawnictwa.

 

Od 25 lat opisują i komentują życie w naszym mieście

Pierwszy numer Kwartalnika Gorlickiego ukazał się w ostatnim kwartale 1996 r. Pierwszy skład redakcyjnego zespołu tworzyli m.in. J. Nowicki, >>>Ludomir Mazela, K. Mikruta, B. Kowalska. Aktualnym redaktorem naczelnym Kwartalnika jest Roman Dziubina, a jego zastępcą Sławomir Mrozek.

Kwartalnik przeszedł wiele zmian: od szaty graficznej przez zmianę objętości artykułów aż po nowe działy tematyczne.

Z okazji zacnego jubileuszu uroczyste spotkanie odbyło się przy obecności burmistrza miasta Gorlice, Rafała Kukli i Starosty Gorlickiego, Marii Gubały.

Jak mówiła Starosta:

Składam wyrazy szacunku i uznania dla pracy całej Redakcji, która z ogromnym zaangażowaniem dba zarówno o wysoki poziom merytoryczny Kwartalnika, rzetelność i aktualność przekazywanych informacji oraz zachowanie lokalnej kultury i tradycji. Mam nadzieję, że dalsza działalność będzie dla całej Redakcji nie tylko źródłem satysfakcji ale także prawdziwym wyzwaniem na drodze do kolejnych sukcesów.

 

Kwartalnik Gorlicki to publikacja, w której znajdziecie m.in. materiały komentujące życie w Gorlicach, opis ciekawych wydarzeń historycznych i osób, które odcisnęły swoje piętno na życiu naszej społeczności. Znajdziecie tu czasem poezję, przedruki ciekawych fotografii z przeszłości i opowieści o wartych uwagi miejscach w regionie.

Zaciekawieni?

Aktualne i archiwalne numery Kwartalnika znajdziecie m.in. w gorlickiej MBP.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Woj1
Woj1 18.05.2022, 09:50
O, Kwartalnik to się bierze do rąk z szacunkiem!
?
? 17.05.2022, 08:18
a będzie jakiś festyn z tej okazji?

Pozostałe