Grecka przygoda uczniów z ZSO w Bobowej

  • 19.05.2022, 09:21
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

uczniowie z ZSO w Bobowej na praktykach w Grecji Fot. ZSO w Bobowej/halogorlice.info ©
Kolejna grupa uczniów z bobowskiego ogólniaka wyruszyła do Grecji, by tam poznawać jej kulturę, sztukę, a także ludzi i zasady pracy w tamtejszej szkole średniej.

 

Wyjazd uczniów z ZSO z Bobowej został przygotowany dzięki projektowi PO WER, który jest realizowany w szkole od czerwca ubiegłego roku. To już druga grupa uczniów, którzy korzystają z możliwości wyjazdu do Pyrgetos. Poznają tam zasady pracy greckiej szkoły średniej oraz czerpią pełnymi garściami z lokalnej kultury, sztuki oraz oczywiście kuchni.

 

Wakacje pod pretekstem nauki, czy po prostu wiedza, która sama przychodzi?

Z zazdrością możemy patrzeć na piękne fotografie z nietypowych miejsc: ciepło i grecka egzotyka. Jeśli jednak spojrzymy na aktywności, które codziennie podejmowali uczniowie, to zobaczymy, że pod pozorem wspaniałych wakacji, zrealizowali wiele ważnych zadań. Komunikując się w języku angielskim musieli m.in. opowiedzieć o polskim systemie edukacji i możliwościach rozwoju zawodowego. Mieli zajęcia, których tematem przewodnim była gospodarka: rozmawiali o wpływie koronawirusa na ekonomię w Polsce i Grecji. Wymieniali się własnymi doświadczeniami z greckimi rówieśnikami. Dużo czasu poświęcili omawianiu możliwości i szans zawodowych oraz kluczowych kompetencjom na międzynarodowym rynku pracy.

 

Nie tylko nauką młodzież żyje

W międzyczasie uczyli się zaś greckich i albańskich tańców, odbyli rejs statkiem po morzu Egejskim, a lekcja historii odbywała się przy ruinach budynków znanych nam wszystkim z podręczników historii – czy takie lekcje nie zapadną w pamięć dużo lepiej, niż opowieść snuta przy tradycyjnej tablicy?

 

 

Źródło info: ZSO w Bobowej, FB ZSO w Bobowej

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe