Masz działkę w gminie Łużna i chcesz zmienić jej przeznaczenie? To dobry moment na złożenie wniosku

  • 19.05.2022, 12:03
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Masz działkę w gminie Łużna i chcesz zmienić jej przeznaczenie? To dobry… Fot. halogorlice.info ©
Na stronie Urzędu Gminy w Łużnej pojawiło się obwieszczenie, które może zainteresować wszystkich, którzy posiadają grunt na terenie Łużnej, Mszanki i Woli Łużańskiej. Otwiera się szansa na zmianę przeznaczenia posiadanych przez Was gruntów.

 

Sporządzanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest jednym z zadań, które musi realizować każda gmina. Gmina Łużna przystępuje właśnie do sporządzenia MPZP dla terenów Łużnej, Mszanki i Woli Łużańskiej. Pojawi się też uzasadnienie i prognoza oddziaływania na środowisko proponowanych zmian.

Jak dotąd gmina podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia MPZP Gminy Łużna w miejscowości Łużna, Mszanka i Wola Łużańska (uchwałę nr LI/404/2022 z 25 marca 2022 r.), a miesiąc później (26 kwietnia) podpisano umowę z wykonawcą zadania pt. Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Łużna w miejscowości Łużna, Mszanka i Wola Łużańska.
 

Jak złożyć wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego?

Od 17 maja (data publikacji obwieszczenia na stronie gminy Łużna), wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski związane z przyszłym kształtem miejscowego planu i prognozy oddziaływania na środowisko.

Wnioski można składać na piśmie, zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej:

  • pocztą tradycyjną, adresowane do wójta Gminy Łużna: Łużna 634, 38-322 Łużna
  • za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej na adres: [email protected] bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Wnioski muszą być nadesłane w nieprzekraczalnym terminie do 8 czerwca 2022 r. Wniosku musi zawierać w szczególności: imię i nazwisko (opcjonalnie nazwę) Wnioskodawcy, jego adres, informację o przedmiocie wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy wniosek.

Dodatkowe informacje oraz komplet dokumentów i map, które będą pomocne w określeniu aktualnego przeznaczenia kolejnych nieruchomości możecie znaleźć 25 marca 2022 r. Rada Gminy Łużna podjęła >>>na stronie Gminy Łużna

 

Źródło info: UG w Łużnej

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe