Plac zabaw dla psiaków już otwarty. Do zabawy, gotowi, start!

  • 20.05.2022, 09:49
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

pies na placu zabaw dla psów w Gorlicach Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Już na początku marca pokazaliśmy Wam plac przygotowany na przyszłe harce Waszych czworonożnych przyjaciół. Dziś wracamy do tego tematu, ponieważ po długim oczekiwaniu bramy psiego placu zabaw zostały w końcu otwarte!

 

Jak pisaliśmy w tekście >>>Nowy plac zabaw dedykowany zwierzakom. Czy wasze czworonogi są gotowe na to wyzwanie? [FOTO]

To kolejna realizacja związana z Budżetem Obywatelskim Miasta Gorlice.

Budowa placu zabaw dla czworonogów była planowana już wcześniej, ale dopiero w ramach budżetu obywatelskiego udało się ją zrealizować.

Całość zlokalizowano w pobliżu często uczęszczanej ścieżki rowerowej i spacerowej biegnącej równolegle do rzeki i parku.

 

Dziś możemy powiedzieć oficjalnie: przy ścieżce pieszo-rowerowej przy parku miejskim otwarto wybieg i plac zabaw dla psów! Będą miały tu bezpieczną przestrzeń by pobiegać, pobawić się i zaspokoić swoje potrzeby socjalizacji (psiocjalizacji?) – no wiecie! Potrzebę spotkania się z innymi czworonogami i wspólnego spędzania z nimi czasu!

To przestrzeń, w której nie będzie konieczna smycz, a wszyscy wchodzący na ten teren będą doskonale znać szczególne reguły zachowania obowiązujące w tej nietypowej przestrzeni.
Jak opowiada o inwestycji UM w Gorlicach:

Na pieski i ich właścicieli, którzy będą chcieli podjąć wyzwanie tresury swoich pupili czekają: mostek, pochylnie, równoważnia treningowa, obręcze do ćwiczenia skoków, stopnie i tuba. Są też kosze, w których będą gromadzone nieczystości po zwierzakach. Na terenie obiektu zamontowane zostały także ławki, na których odpocząć mogą właściciele.


Całość bezpieczna, ogrodzona, zamykana podwójnym wejściem.

Otwarcie placu stanowi zakończenie realizacji projektu Ogólnomiejskiego gorlickiego Budżetu Obywatelskiego „No pięknie! – zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy Parku Miejskim”.

 

Doskonale znacie już inny element tej całości, który cieszy Was już od dawna >>>Kładka do parku miejskiego zaświeciła kolorami [FOTO]

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jack
Jack 20.05.2022, 16:04
Najpierw był lament o plac dla piesków a teraz wszyscy sznureczkiem z pieskami do parku a plac pusty.
Kropeczka
Kropeczka 20.05.2022, 12:13
W porównaniu do placu zabaw dla dzieci który znajduje się obok,ten prezentuje się *** 😜
~~~~ja
~~~~ja 20.05.2022, 11:08
Przede wszystkim tam powinien być monitoring aby wyłapać ewentualnych wandali, amatorów trunków a także właścicieli czworonogów, którzy nie poczuwają się do obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Pozostałe