Ropa. Samochód uderzył w drzewo. Poważnie ranna 14-latka [AKTUALIZACJA]

  • 23.05.2022, 07:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

spalony samochód po wypadku w Ropie, powiat gorlicki Fot. OSP KSRG Ropa
Dzisiaj (23 maja) kilka minut po północy w Ropie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad kierownicą, a jego pojazd uderzył w drzewo.

 

Do zdarzenia doszło około godz. 0.00 na drodze gminnej w Ropie.

Z niewyjaśnionych w tym momencie przyczyny kierujący audi stracił panowanie nad kierownicą, a jego pojazd opuścił drogę i uderzył w drzewo.

Wskutek tego zdarzenia osoby podróżujące pojazdem zostały poszkodowane. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, straż pożarną, karetkę ZRM i policję.

Strażacy przekazali poszkodowanych ratownikom, wszyscy byli przytomni, a sami zajęli się gaszeniem pojazdu, z którego po zdarzeniu wydobywał się dym.


AKTUALIZACJA (23 maja, godz. 8.10)

KPP w Gorlicach:

Kierujący audi, 27-letni mieszkaniec powiatu dolnośląskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem informuje rzecznik gorlickich policjantów, st. asp. Gustaw Janas.

Następnie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia zostały poszkodowane dwie osoby, 23-letni mężczyzna i 14-letnia dziewczynka, którzy zostali przetransportowani do szpitali w Nowym Sączu i Gorlicach. Obrażenia dziewczynki okazały się na tyle poważne, że ostateczne trafiła do szpitala w Krakowie - Prokocimiu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.

 

PSP w Gorlicach:

Strażacy po przyjeździe na miejsce zastali pojazd osobowy, z którego wydobywał się dym i płomienie. Przystąpiono do gaszenia pojazdu i poszukiwań osób, które podróżowały tym pojazdem – poinformował rzecznik PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Okazało się, że pasażerowie i kierowca oddalili się z miejsca wypadku. Wszystkich przekazano pod opiekę ratowników z karetki ZRM. Pojazd ugaszono i zabezpieczono miejsce zdarzenia.

 

Źródło foto: OSP KSRG Ropa

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe