Bobowa. Policjanci wyjaśniają oszustwo, do którego doszło pomiędzy znajomymi

  • 23.05.2022, 13:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

ręka mężczyzny nad klawiaturą komputera Fot. ilustracyjne/pixabay
Ostatnie dni w policyjnych statystykach zapisały się nie tylko kilkoma zdarzeniami drogowymi, ale również oszustwami. Oprócz tych, które można zakwalifikować do kategorii „klasycznych”, doszło również do jednego dość nietypowego przy płatności za wykonaną usługę.Stróżna. Klasyczne oszustwo przy zakupach przez internet

W sobotę (14 maja) mieszkaniec gminy Bobowa zgłosił policjantom oszustwo w czasie zakupów w jednym z popularnych serwisów sprzedażowych. Mężczyzna kilka dni wcześniej kupił myjkę ciśnieniową. Niestety pomimo wpłaty blisko 1500 zł nie otrzymał zamówionego towaru w ustalonym terminie, ani też zwrotu pieniędzy.

 
Biecz. Miał być wiszący fotel, ale sprzedawca okazał się oszustem

W niedzielę (15 kwietnia) mieszkanka gminy Biecz zawiadomiła policjantów o kolejnym oszustwie. Modus operandi był dokładnie taki sam, jak w poprzednim przypadku – kobieta wpłaciła blisko 500 zł za kupno wiszącego fotela. Na swoje zamówienie czekała ponad miesiąc, ale przez ten czas przesyłka do niej nie dotarła, podobnie jak zwrot przelewu.


Uście Gorlickie. Wiadomość, link, konto, kradzież

We wtorek (17 maja) do mundurowych zgłosiła się mieszkanka gminy Uście Gorlickie, która chcąc sprzedać kilka rzeczy – straciła swoje oszczędności.

Oszust, który kupił od kobiety wystawiony przez nią przedmiot, wysłał jej wiadomość z linkiem, dzięki któremu ta miała błyskawicznie przyjąć płatność za zakupy. Niestety mieszkanka gminy Uście Gorlickie zamiast zarobić – straciła pieniądze. Nieświadoma zagrożenia kobieta wpisała w formularz swoje dane logowania na konto. Złodziej zalogował się na jej rachunek i wypłacił z niego blisko trzy tysiące złotych.


Bobowa. Na ogrodową zabawkę dzieciaki będą musiały poczekać

Jeszcze tego samego dnia kolejne oszustwo zgłosił mieszkaniec gminy Bobowa, który kilka dni wcześniej kupił przez internet zabawkowy domek dla dzieci. Wpłacił za niego ponad 500 złotych i wtedy kontakt ze sprzedającym się urwał, a on został bez zabawki i bez pieniędzy za nią.


Bobowa. Pieniądze za usługę trafiły na niewłaściwe konto

Wczoraj (22 maja) mieszkaniec gminy Bobowa złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę.

Mężczyzna zgłosił policjantom, że znany mu osobiście mieszkaniec gminy Bobowa podał w jego imieniu inny numer konta, na który zostały przelane pieniądze za wykonaną przez pokrzywdzonego usługę. W ten sposób składający zawiadomienie mężczyzna został poszkodowany na kwotę blisko 25 tysięcy złotych.

Sprawa ciągnie się od grudnia ubiegłego roku. Postępowanie wyjaśniające prowadzą bobowscy policjanci.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartek
Bartek 25.05.2022, 18:48
Jak to jest napisane..
Komentator
Komentator 23.05.2022, 17:20
Jeśli niektóre sprawy prowadzą Bobowscy policjanci "wątpię żeby coś się udało z tym zrobić " miałem już raz taki sam problem i zostałem odesłany do KPP w Gorlicach ... :/

Pozostałe