Łużna. W głowie się nie mieści, co ludzie zostawili na brzegu potoku [FOTO]

  • 24.05.2022, 10:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

młodzież i dorośli sprzątający brzegi potoku łużnianka w łużnej Fot. UG w Łużnej
Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na to jak ważna jest ochrona terenów zielonych oraz rzek i potoków, a także na zagrożenia, jakie niosą śmieci pozostawione na ich brzegach.


W piątek (20 maja) miała miejsce akcja sprzątania brzegów potoku Łużnianka, o której pisaliśmy >>>Kolejna akcja sprzątania brzegów. Dołączycie?

 

Już od wczesnych godzin porannych pracownicy Nadzoru Wodnego w Grybowie porządkowali brzegi Łużnianki, w miejscach, w których można było łagodnie zejść i bezpiecznie uporządkować otaczająca zieleń. Po południu w akcję włączyli się również mieszkańcy oraz młodzi druhowie z OSP Łużna.

Zatrważająca jest bezmyślność ludzi, którzy zostawili w okolicy potoku Łużnianka butelki, puszki, folie, a nawet opony.

Nan szczęście gminie udało się zmobilizować całkiem sporą grupę mieszkańców wrażliwych na stan przyrody, którzy bezinteresownie włączyli się w akcję.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sprzątania za zaangażowanie w zbieranie śmieci i za wspaniały przykład, jak można dbać o wspólne dobro – czytamy na stronie Urzędu Gminy w Łużnej.


Źródło info i foto: UG w Łużnej

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (18)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartekk
Bartekk 24.05.2022, 15:28
Brawa dla uczestników za chęci!
N
N 24.05.2022, 13:40
Wystarczy przejść się brzegiem rzek i zobaczyć przy których posesjach właściciele wysypują gruz, plewy i inne śmieci "niby rekultywując skarpę". Duża część śmieci jest z takiego źródła.
Mieszko
Mieszko 24.05.2022, 12:44
Bardzo ważna akcja. Szkoda, że nie była nagłośniona w mediach wcześniej. W dzisiejszych czasach naprawdę trzeba się natrudzić by wyrzucić śmieci do rzeki czy lasu. Dużo zależy od nas samych, jesli możemy, zwracajmy uwagę i interweniujmy. Inaczej czekają nas sterty śmieci, puszki na szlaku, potłuczone butelki na ścieżkach rowerowych i chodnikach czy niedopałki papierosów w tężni.
eko
eko 24.05.2022, 11:49
Ile trzeba mieć w sobie złej woli, żeby wyrzucić śmieci w takim miejscu zamiast oddać je LEGALNIE do punktu selektywnej zbiórki - zbyt mało jest informacji w mediach kto i gdzie może takie śmieci zawieźć.

Pozostałe