Na dziewczęta z Wilczysk na razie nie ma mocnych

  • 24.05.2022, 11:13
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

uczennicw reprezentującw Szkołę Podstawową w Wilczyskach w zawodach w… Fot. naszabobowa.pl
Znów dominacja: tak można podsumować występ uczennic reprezentujących Szkołę Podstawową w Wilczyskach w zawodach w piłce ręcznej.

 

Ostatnio pisaliśmy o sukcesie uczennic w SP w Wilczyskach, które wywalczyły awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim >>>Jeśli grać w piłkę ręczną, to tylko w Wilczyskach!
 

Nie było na nie mocnych

W miniony czwartek (19 maja) w Kamienicy rozegrano zawody o tytuł Mistrza województwa małopolskiej Szkół Podstawowych rozgrywanych w cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie zawodów w piłce ręcznej stanęły drużyny z sześciu szkół. Zespoły podzielono na dwie grupy i w pierwszej fazie zawodów rozgrywano je w systemie „każdy z każdym”. W fazie zasadniczej wystąpiły po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup. Zaliczano przy tym wyniki meczów z fazy grupowej.

Zawodniczy z Wilczysk nie zawiodły, znacząco wygrywając swoje spotkania w fazie grupowej, a w finale walcząc zaciekle z uczennicami z Krakowa i ostatecznie zdobywając najwyższe miejsce na podium promowane udziałem w zawodach szczebla centralnego.

Faza grupowa:

  • SP Wilczyska – SP Jabłonka 17:6
  • SP Wilczyska – SP Żegociny 15:6

Półfinał

  • SP Wilczyska – SP nr 9 Olkusz  15:7

Finał

  • SP Wilczyska – SP nr 91 Kraków  11:9

 

To nie koniec sportowych emocji związanych z występami dziewcząt z Wilczysk. Wygrana na poziomie województwa dała dziewczętom z Wilczysk awans na zawody ogólnopolskie. Te będą rozegrane już w dniach 8-12 czerwca 2022 w województwie Zachodnio Pomorskim, w Dźwirzynie.

Jak mówi Zbigniew Ligęza:

Dla tak małych Wilczysk jest to wielki sukces i wielka radość. Być w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce już jest sukcesem. Nic sobie nie obiecujemy jedziemy pokazać się z jak najlepszej strony. Co jest pewne: będziemy walczyć!

Jestem bardzo dumny z moich zawodniczek za wolę walki i ciężką pracę jaką wykonały na treningach. Pokonanie w finale wojewódzkim drużyny ze Szkoły Sportowej z Krakowa jest czymś bardzo wyjątkowym, tym bardziej radość jest wielka.

 

Drużynie w Kamienicy kibicowali m.in. dyrektor Barbara Włodarz i były dyrektor Wiesław Tarasek.

Zwycięską drużynę tworzą: Maja Gruca, Nowak Marcelina, Gabriela Szpila, Kinga Walawska, Gabriela Szczypta, Wiktoria Kołodziej, Zuzanna Sowa, Gabriela Zielińska, Oliwia Wszołek.

 

Źródło info: naszabobowa.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe