Gorlice. Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Doszło do potrącenia

  • 24.05.2022, 12:25
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

policja zatrzymuje do kontroli kierowcę w Gorlicach Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Wczoraj (23 maja) na ulicy Bieckiej w Gorlicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i pieszego.

 

Kierowca toyoty, wyjeżdżając z parkingu i chcąc włączyć się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i doprowadził do potrącenia gorliczanki. Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało, a bobowianin siedzący za kierownicą osobówki został ukarany 1500 zł mandatem i sześcioma punktami.

Wczoraj o poranku na drogach naszego powiatu odbywała się również policyjna akcja, mająca na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców. W ten sposób na ulicy Grunwaldzkiej w Bieczu wpadł kierowca toyoty.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie bobowianina znajduje się ponad 1,2 promila. Policjanci elektronicznie zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został przekazany wskazanej osobie – powiedział w rozmowie z nami starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Mężczyzna za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem.

Barbara Ćmiech

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Użyj mózgu
Użyj mózgu 24.05.2022, 21:33
Odkąd zmienili prawo, piesi bezczelnie wtargają na przejście. Co ci szkodzi pieszy, poczekaj, niech jedzie, łatwiej zatrzymać się pieszemu jak samochodowi.
ewa1234
ewa1234 24.05.2022, 20:16
piesi to też święte krowy w ogóle nie patrzą i prosto wchodzą pod samochód..... miałam taki przypadek że dwie dziewczynki około 15 czy 16 lat oczy w telefonie i fuk na przejście szkoda mi było swojego życia bo tylko w nich wjechać a potem będzie płacz że córeczka na przejściu zginęła
zielony listek
zielony listek 24.05.2022, 20:48
Ty chyba masz coś z głową. To że piesi po zmianie przepisów czują się bezkarni i zwolnieni z obowiązku zwracania uwagi na otoczenie to jedno, ale to co napisałaś jest nieludzkie i świadczy o potrzebie pilnej konsultacji z psychologiem. Poważnie.
Ja
Ja 25.05.2022, 11:49
Przepisy obowiązujące pieszych Nie Zmieniły Się!!! Nadal obowiązują !
Komentator
Komentator 24.05.2022, 19:50
Ja dostalem 15 punktow za to ze na 2 pasmowce po ptawej stronie ktos zaczol zwalniac zeby pieszego przepuscic a ja nie widzialem tego, pragne zauwazyc ze bylo to rok temu i przepisy nie byly tak zaostrzone

A tu ktos rypnol pieszego i 6 punktow dostal...
Ja
Ja 24.05.2022, 19:48
Ciekawe czy normalnie przechodziła czy bez rozglądania się wryła się prosto pod koła
Ja
Ja 24.05.2022, 19:48
Ciekawe czy normalnie przechodziła czy bez rozglądania się wryła się prosto pod koła
Oleg
Oleg 24.05.2022, 16:12
Znam takich co jezdza bez praw jazdy po miescie i smieja sie wprost a policja wie i nic nie robi
Miki
Miki 24.05.2022, 15:16
Brawo za mandat, moze cos kierowce nauczy, oby
Ja
Ja 25.05.2022, 11:52
Karma wraca wie nie ma się z czego cieszyć
err
err 24.05.2022, 13:28

"(...) Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało" - to dobrze :) Niestety kierowcy jeżdżą, jak jeżdżą. Nie jest za fajnie na drogach. Nauczcie niektórych, kto ma pierwszeństwo jak się zachowywać, kiedy jest wąska droga i wzniesienie, bo jak widze u niektórych ta wiedza kuleje. Nie mówiąc o ścinaniu zakrętów, zdarza się, nieraz ktoś by wygwizdał we mnie.
JA
JA 24.05.2022, 15:05
Tak zgadza się i o włażeniu bezmyślnie na przejście też nie zapomnijcie! Przejście dla pieszych to nie deptak że sie po nim spaceruje i włażenie bezpośrednio przed jadący pojazd jest ZABRONIONE!

Pozostałe