Tu rozpoczęła się niejedna, piłkarska kariera [FOTO]

  • 24.05.2022, 17:20
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

piłkarki UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna na turnieju w Krakowie Fot. UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna
Przez ostatnie dwa dni w Krakowie odbywał się prestiżowy młodzieżowy turniej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W zmaganiach z dużym powodzeniem wystartowały drużyny ze Staszkówki Jelnej.

 

Wczoraj w Krakowie piłkarki UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna walczyły w Finale Wojewódzkim XXII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Był to turniej w kategorii dziewcząt U-12.

Po wyjściu z grupy ekipa Jelnej wygrała ćwierćfinał, potem półfinał i zameldowała się w finale.

O wyjazd na turniej finałowy do Warszawy Trójeczka walczyła z Respektem Myślenice i niestety minimalnie mu uległa. Mimo wszystko dziewczyny zasługują na wielkie brawa za walkę do samego końca.

 

W drugim dniu finału wojewódzkiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” do boju wyszły najmłodsze zawodniczki w kategorii U - 8 i U 10. Obydwie drużyny Trójeczek zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach.

W półfinale U - 8 piłkarki ze Staszkówki walczyły z drużyną Orła Dębno i awansowały do finału, gdzie czekała na nich Wisła Kraków.

Mimo niekorzystnego wyniku na początku meczu małe walczaki ze Staszkówki pokazały serducho do walki i ostatecznie wygrały, zostając Mistrzem Małopolski.

W turnieju w ciągu dwóch dni przewinęło się sto drużyn, które reprezentowały wszystkie 22 małopolskie powiaty. To już XXII edycja tej imprezy, gdzie pierwsze kroki stawiali tacy piłkarze jak Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Adam Buksa.

 

Może wśród tych dziewczynek znajdzie się następczyni Katarzyny Kiedrzynek lub Ewy Pajor? Życzymy wspaniałej kariery i gratulujemy sukcesów Trójeczce!

 

Źródło info i zdjęcia: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (4)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 24.05.2022, 21:02
Droga Redakcjo, wielka szkoda, że drużyna UKS-u 3 nie dostała się do finałów ogólnopolskich, ale mamy powody do dumy, ponieważ wczoraj drużyna gorlickiej Akademii Piłkarskiej Aserekteam w kategorii U 10 chłopców zakwalifikowała się do ogólnopolskich finałów i w czerwcu zagra w Warszawie.
Gorliczanin
Gorliczanin 24.05.2022, 20:14
Redakcji umknęło wczorajsze zwycięstwo Aserekteam U10 w tym samym turnieju... no chyba że jesteście stroną "pro glinik" i to was boli ;)

Pozostałe