Które banki oferują najlepsze konta?

  • 24.05.2022, 17:31
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

dłoń na myszce od komputera Fot. materiały partnera
Masz problem z wyborem, w którym banku założyć konto osobiste? Nic dziwnego. Obecnie na rynku jest dostępnych kilkanaście różnych ofert, a każda z nich ma inne warunki. W gąszczu informacji łatwo się pogubić. Jednak podjęcie decyzji nie musi być trudne i czasochłonne. Wystarczy, że skorzystasz z łatwej w obsłudze internetowej porównywarki kont osobistych. Dowiedz się więcej.


Gdzie warto założyć konto?

Chcesz założyć rachunek, ale nie masz pomysłu, do jakiego banku się udać? Nie musisz tego robić. Teraz konto bankowe wybierz wygodnie z finanse.rankomat.pl. To dobry przykład prostego narzędzia, za pomocą którego można znaleźć korzystny rachunek osobisty bez wychodzenia w domu, czekania w kolejkach i marnowania czasu.

Na stronie porównywarki dostępny jest ranking propozycji od kilkunastu firm wraz z ich szczegółowymi warunkami. Według niego, wśród banków, które oferują najlepsze rachunki, znajdują się:

  • Citi Handlowy – zapewnia darmowe prowadzenie konta i wydanie oraz utrzymanie karty, a także trzy bezpłatne przelewy natychmiastowe w miesiącu. Nie trzeba spełniać żadnych warunków np. odnośnie do liczby wykonanych transakcji czy wpływów na konto;
  • Santander – prowadzenie konta oraz utrzymanie karty są darmowe, jeśli spełni się kilka warunków odnośnie do wpływów na konto i dokonanych transakcji. To, co wyróżnia ten bank, to duża premia za założenie konta, wysoki zwrot za rachunki, a także atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym;
  • Bank Pekao SA – za prowadzenie konta i użytkowanie karty nic nie zapłacisz, jeśli na konto wpłynie określona kwota, a Ty dokonasz odpowiednią liczbę transakcji. Natomiast można zyskać znaczną premię i wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Do tego istnieje możliwość skorzystania z darmowych bankomatów za granicą, jeśli spełni się odpowiednie warunki.

 

Warto pamiętać, że oferta banków nieustannie się zmienia. Dlatego warto być na bieżąco z informacjami z rynku finansowego. W ten sposób można znaleźć atrakcyjne konto osobiste, którego otworzenie pozwoli wiele zyskać.


Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?

Gotowy ranking rachunków bankowych warto potraktować jako dobrą wskazówkę. Jednak, żeby mieć pewność, że wybrane konto będzie dla Ciebie najlepsze, przed podjęciem ostatecznej decyzji, szczególną uwagę zwróć na:

  • ukryte koszty prowadzenia rachunku – wiele firm oferuje darmowe konto bankowe. Jednak w praktyce często okazuje się, że jest ono darmowe, tylko jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki np. odnośnie do wysokości wpływów czy liczby transakcji. Dlatego przed podpisaniem umowy, dokładnie sprawdź, kiedy i za co będziesz musiał zapłacić,
  • możliwe sposoby dokonywania płatności – płacenie przez aplikację mobilną i BIK to obecnie standard. Jednak, jeśli interesują Cię nowoczesne sposoby np. uiszczani opłaty telefonem, sprawdź, czy dany bank obsługuje np. system Apple Pay.

 

Warto zapoznać się także z dodatkowymi premiami, jakie oferuje bank po założeniu konta. Skorzystanie z takiej oferty pozwala szybko i bez żadnego ryzyka pomnożyć swoje oszczędności.


Dokładnie przeanalizuj warunki ofert i porównaj je, a znajdziesz bank, który proponuje najlepsze konto bankowe dla Ciebie. Powodzenia!

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe