Mamusie do broni. Zawody na strzelnicy nie tylko dla pań

  • 25.05.2022, 08:00
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

tarcza na strzelnicy w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Miasto Gorlice oraz powiatowy LOK zapraszają na kolejne spotkanie na gorlickiej strzelnicy. Tym razem otwarte zawody strzeleckie organizowane są z okazji Dnia Matki.

 

Zawody już w najbliższą niedzielę

Zawody zostaną zrealizowane w klasycznej formule już w najbliższą niedzielę (29 maja). Początek o godzinie 14 na strzelnicy LOK przy ul. Brzozowej 1A. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale należy pojawić się punktualnie. Ze względów technicznych liczba osób dopuszczonych do startu może zostać ograniczona do 50 pierwszych osób. Jeśli byliście na jakichkolwiek zawodach w przeszłości, to wiecie, że zainteresowanie bywało dużo większe.

Nie ma możliwości zapisania się przed zawodami. Osoby od 12. roku życia, które zgłoszą się w dniu zawodów, zostaną zapisane na listę strzelających.

Dzieci do 11. roku życia włącznie mogą strzelać rekreacyjnie z broni (urządzenia pneumatycznego) o energii kinetycznej do 17J, pod opieką rodziców, opiekunów.

Jak zawsze, szczególnie miło powitane zostaną osoby, które jeszcze nigdy nie widziały gorlickiej strzelnicy i chciałyby sprawdzić, jak poradzą sobie w całkowicie nowej sytuacji.

 

Cel zawodów i informacje organizacyjne

Celem zawodów jest przede wszystkim popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży i dorosłych.

Zasady zawodów pozostają niezmienne: po oficjalnym powitaniu i przekazaniu najważniejszych informacji z zakresu bezpieczeństwa, zawodnicy będą ustawiać się na stanowiskach i oddawać kolejne strzały. Wykwalifikowana obsługa strzelnicy podpowie i pomoże nowicjuszom. Zawodnicy będą mieli za zadanie oddać trzy strzały próbne i dziesięć ocenianych z pozycji leżąc do tarczy odległej 50 m.

Do ostatecznej oceny będzie brane pod uwagę 10 najlepszych wyników. Będzie prowadzona punktacja indywidualna kobiet i mężczyzn, a osoba, która wystrzela najwyższy wynik pośród wszystkich strzelających otrzymuje Puchar Burmistrza Miasta Gorlice. Dodatkowo za zajęcie miejsc I-III w obu kategoriach uczestnicy będą nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które ufundowało miasto.

Broń zabezpiecza organizator zawodów. Przed rozpoczęciem strzelania zawodnicy zapoznani zostaną z zasadami bezpieczeństwa oraz regulaminem strzelnicy.

W razie pytań telefon grzecznościowy: 508 065 878.

 

Źródło info: LOK w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe