Gorlice. Policyjny pościg ulicami miasta. Pijany kierowca zatrzymał się na radiowozie [AKTUALIZACJA]

  • 25.05.2022, 08:16
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ucieczka audi przed policją - Gorlice, 25 maja 2022
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiejszego poranka (25 maja) mundurowi z gorlickiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę audi, który poruszał się łamiąc przepisy ruchu drogowego. Gorliczanin siedzący za kierownicą osobówki rzucił się jednak do ucieczki.

 

Do próby zatrzymania pojazdu doszło na ulicy Bieckiej w Gorlicach. Kierowca, który doskonale wiedział, że nie jest trzeźwy, postanowił ratować się ucieczką. Mundurowi ruszyli za nim w pościg ulicami miasta. Ostatecznie udało się im zatrzymać młodego mężczyznę na ulicy Chopina.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kierowcy znajduje się 0,6 promila alkoholu. 22-latek został zabrany na badania do szpitala – powiedział w rozmowie z nami starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

W miejscu zdarzenia trwają jeszcze oględziny audi i policyjnego radiowozu, który został uszkodzony w czasie pościgu. Na miejscu pracują policyjni technicy.

 

AKTUALIZACJA (KPP w Gorlicach, 25 maja, godz. 10)

Znamy już bardziej szczegółowy przebieg zatrzymania młodego kierowcy. W czasie pościgu policjanci podjęli decyzję o konieczności zablokowania drogi i uniemożliwienia dalszej jazdy 22-latkowi. Radiowóz zajechał drogę uciekającemu kierowcy audi, co spowodowało, że ten ostatni wbił się między wóz policyjny, a forda, który w tym czasie oczekiwał na możliwość kontynuowania jazdy przy skrzyżowaniu.

Po unieruchomieniu pojazdu mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bez powodzenia.

W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały więc trzy pojazdy: audi, którym uciekał 22-latek, radiowóz oraz wspomniany ford.

 

AKTUALIZACJA (KPP w Gorlicach, 25 maja, godz. 15)

Jak podało KPP w Gorlicach:

Mężczyzna został doprowadzony do KPP Gorlice celem przeprowadzenia czynności w związku z wcześniejszym złamaniem zakazu prowadzenia pojazdów.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, sprawcy może grozić, za każde z tych przestępstw, kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Ponadto odpowie za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Źródło foto i video: nadesłane przez Czytelnika Adriana

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (3)


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wibowit
Wibowit 25.05.2022, 22:02
no co jest, nie miał kłatro czy S lajn że nie uciekł? wstyd dla marki Kałdi
Podpis
Podpis 25.05.2022, 18:14
TABLICA REJESTRACYJNA POWINNA BYĆ WIDOCZNA! Jak jest taki kozak to nie ma się czego wstydzić, niech rodzice się pochwalą co synuś robi z samochodem.
Biecok
Biecok 26.05.2022, 14:29
Po co mieszasz w to rodziców, to pełnoletni człowiek
Podpis
Podpis 27.05.2022, 08:37
Niech sąsiedzi wiedzą jaki jest efekt ich dokonań wychowawczych.
ja
ja 26.05.2022, 10:44
i co ci to da jak mamy taki durny przepis że teraz nie musisz zmieniać tablic po zakupie
Podpis
Podpis 27.05.2022, 08:38
Nie chodzi o zmianę tablic tylko piętnowanie morderców drogowych. Niech ludzie wiedzą kto obok nich mieszka.
ja
ja 27.05.2022, 10:54
ludzie dobrze wiedzą kto z kim , gdzie i kiedy tylko milczą bo nie będą na sąsiadów donosić a Ty jak widać pewnie często dzwonisz z info "uprzejmie donoszę"
Podpis
Podpis 27.05.2022, 16:26
Na pijanych bandytów drogowych ZAWSZE! Tacy co udają, że nie widzą będą płakać jak im sąsiad własne dziecko potrąci. Wtedy do imbecyli dotrze, że trzeba było działać a nie czekać nie wiadomo na co.
Elo
Elo 25.05.2022, 15:55
To nie była czasem audica
a na blachach KBC? wczoraj taki pod kominem ponad setke sypał
ja
ja 27.05.2022, 10:55
bo droga pod kominem ma na końcu "zabawkę" fotoradar i gówniarze sprawdzają ile wyciągną swoimi jak im sie wydaje wyścigówkami
Do Elo
Do Elo 25.05.2022, 17:30
No to dziś sobie sypnął raz a porządnie , selekcja naturalna
MeRed
MeRed 25.05.2022, 21:58
dokładnie, bez żalu
Funt
Funt 25.05.2022, 15:52
Cwaniak ze strozowki wielka dyja 2 metrowa
Ggg
Ggg 26.05.2022, 20:37
Dawaj na solowe
Bill
Bill 25.05.2022, 15:49
Bill
Lele
Lele 25.05.2022, 15:24
A niby to w bmw jeżdżą ***e… widać właśnie
zoo
zoo 25.05.2022, 13:34
Widać że koleś był strasznie pijany bo mu zajechali drogę by przypie rdolił i jest afera.
dffg
dffg 25.05.2022, 12:43
Ameryka normalnie.
On
On 25.05.2022, 12:09
Policja powinna odebrać samochód skoro nie umie się obsługiwać a Sąd odebrać dożywotnio prawo jazdy.
Urząd
Urząd 25.05.2022, 11:50
Zabawa na koszt Podatnika
Ksiądz
Ksiądz 25.05.2022, 11:48
Są Policjanci to jest Pogotowie i jest Szpital i rzesza ludzi ma utrzymanie przez jednego na koszt Podatnika a potem dziwota że pracuje się całodobowo i dożywotnie przez dojenie samego siebie bo wszystko należy odrobić i nic w przyrodzie nie ginie.
PL
PL 25.05.2022, 11:18
W tym czasie inny pajac w mercedesie kompressor na wysokości severtu jadąc po wysepce w kier Gorlic uszkodził znak na końcu wysepki, urwał sobie prawe lusterko i prawdopodobnie uszkodził samochód po czym skręcił w boczną drogę na dolne osiedle na wys dawnego lipska. Dzień świra normalnie.
ja
ja 25.05.2022, 13:59
Widziałęś/aś to zgłoś na policję
xxx
xxx 25.05.2022, 11:08
To jest kolejny dowód że Pijaki na drogach a Policja przy biurkach bo czekają na awanse i statystyki.
Arti
Arti 25.05.2022, 10:41
Prawo jazdy dożywotnio odebrać+pokrycie kosztów+ wysłać ciula na Ukrainę do pomocy.
sorry ale
sorry ale 25.05.2022, 09:50
prawko przynajmniej od 25lat powinno być
Dddd
Dddd 25.05.2022, 22:28
Tu wiek nie gra roli tylko rozum
dfgg
dfgg 25.05.2022, 12:44
bez jaj. To jedna z podstawowych dziś rzeczy. Nie wsadzaj do jednego wora wszystkich młodych.
Gorlicki
Gorlicki 25.05.2022, 08:59
Pała i lać, prawo jazdy do zabrania dożywotnio, pokrycie kosztów, gnojki młodzież ....
burp
burp 25.05.2022, 10:59
Dokładnie. Naoglądał się pajac filmów o wyścigach. Mógł przecież potrącić, czy nawet zabić kogoś. Zero litości.
prub
prub 25.05.2022, 14:22
karajmy wszystkich posiadaczy aut bo też mogą kogoś zabić i drwali bo mają siekiery
burp
burp 25.05.2022, 17:22
Też mi porównanie. Bronisz nachlanego głupca, któremu buzują hormony i urządza sobie wyścigi po mieście. A może sam też jezdzisz "na gazie"?
Luki
Luki 25.05.2022, 09:17
Nie tylko młodzież tak postępuje! Starszym też brak niekiedy oleju w głowie! Co do reszty mam takie samo zdanie!
jacek
jacek 25.05.2022, 08:59
Kierowca tak szybkiego i doskonałego samochodu,jakim jest AUDI,dał się złapać?Co za wstyd dla innych posiadaczy tych samochodów.
ja
ja 25.05.2022, 14:01
Można jeżdzić ferrari i to w dodatku na trzeżwo i przepisowo tak że nie ma znaczenie czym tylko co w taki pustym łbie siedzi
Marchewka
Marchewka 25.05.2022, 08:36
Brawo Policja! Jednego bandytę drogowego mniej.

Pozostałe