Na nich zawsze można liczyć! Orły kolejny raz odwiedziły Beskid Niski [FOTO]

  • 26.05.2022, 11:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Na nich zawsze można liczyć! Orły kolejny raz odwiedziły Beskid Niski… Fot. Klub Górski Orły
Spadają z nieba, zakasują rękawy i zabierają się do roboty, zawsze wtedy, gdy lokalne cmentarze wojenne potrzebują odświeżenia albo remontu. Górskim Orłom żadne zadanie nie jest straszne.

 

Od 18 do 22 maja policjanci, pracownicy cywilni policji, policyjni emeryci i ich rodziny oraz przyjaciele Klubu Górskiego Orły działającego przy Komendzie Stołecznej Policji odwiedzili Beskid Niski. Jak co roku Orły przyleciały, by zrobić wiosenne porządki na cmentarzach z I wojny światowej.

Jak sami mówią, ich celem jest propagowanie różnych form turystyki i krajoznawstwa. Zawsze towarzyszy im dokonały humor i nigdy nie brakuje im sił i zapału do wędrówek po górskich szlakach, spływów kajakowych czy prac przy porządkowaniu cmentarzy z I wojny światowej.

W ostatnich dniach przeprowadziliśmy prace porządkowe na cmentarzach: nr 62 Banica, nr 61 Gładyszów Wirchne, nr 45 Lipna, nr 43 Radocyna. A co zrobiliśmy? Zobaczycie na zdjęciach!
Źródło foto: Klub Górski Orły

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (22)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ada
ada 26.05.2022, 12:46
Brawo Ludzie!
Romek
Romek 26.05.2022, 11:51
I chwała im za to, że się poprostu się im chce. Rozbawiło mnie zdjęcie z człowiekiem na drabinie który wiąże linę do odciągu, a w tym samym momencie pilarz zacina klina,o wypadek nie trudno.
X
X 26.05.2022, 21:44
Kiedyś miejscowym też się chciało ale ich przegoniła małgocha Małuch ze swymi Łorłami. W mazowieckim tyle jest cmentarzy wojennych, na miejscu maja , a oni taki kawał jadą, ciekawe co im wójcina obiecała. A tak przy okazji, warto się przyjrzeć remontowi cmentarza nr. 70 Owczary, tam dopiero szopkę się odstawia. Co ekipa przyjedzie, to nowe wizje. Murarzy to już sz..ak trafia.

Pozostałe