Truskawki już od 11 zł za kilogram! Co jeszcze na Rynku Maślanym?

  • 26.05.2022, 10:28
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

truskawki na talerzu, maj 2022 Fot. halogorlice.info ©
To idealny prezent na dzień Matki! Wiemy o tym, bo same jesteśmy mamami i z truskawkowego bukietu bardzo byśmy się ucieszyły. Istnieje też wiele sposobów wykorzystania truskawek w kuchni. Który najlepszy?

 

Poranna wizyta na Maślanym Rynku w Gorlicach to okazja, by spotkać się ze znajomymi i kupić pyszne warzywa oraz owoce. Nie brakuje nowych ziemniaków, pięknych marchewek i wielu gatunków jabłek. Możecie też jeszcze kupić rośliny, które pojawią się niedługo w Waszych ogrodach. Dywany kolorowych kwiatów pozwolą uzupełnić wolne miejsca na parapetach czy w ogrodach. Nie brakuje oczywiście sadzonek sadzonek warzyw: kapusty, pomidorów, czy sałaty.

 

Największą popularnością cieszą się jednak truskawki!

To bardzo wyczekiwane owoce, których cena w końcu zaczyna się zbliżać do akceptowanego przez kupujących poziomu.

Najtańsze, które znaleźliśmy kosztowały 11 zł za kilogram, najdroższe: 12,99 zł.

Wszystkie piękne, pachnące (ach! jak pachnące!), a co najważniejsze, wyhodowane niedaleko Gorlic.

 

Skąd przyjechały?

Na pytanie, skąd przyjechały do nas truskawki dostaliśmy odpowiedzi, które najczęściej wskazywały kierunek tarnowski. Obecnie oferowane nam owoce wyrastały w cieple szklarni, te, które będą się czerwieniły w słońcu, na otwartych polach uprawnych zobaczymy na straganach już lada moment. Mamy też nadzieję, że i ceny truskawek w pełni sezonu spadną jeszcze trochę i osiągną satysfakcjonujący, jednocyfrowy poziom.

 

Z bitą śmietaną, ryżem, a może w placku pod kołderką z galaretki?

Jakie truskawki smakują Wam najbardziej?

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MAK
MAK 27.05.2022, 10:34
Wtorek na maślanym zakupiłem młodą marchewkę po dwóch dniach nadaje się do wyrzucenia bo taka sflaczała. Tyle w nowalijkach tej CHEMII ze strach coś kupować
owiec
owiec 27.05.2022, 11:06
sflaczała bo została z poprzedniego wtorku
Rys
Rys 26.05.2022, 17:59
Co jeszcze na maslanym rynk?oprucz dwuch cen truskawki to nic pozatym .😭😭😠😉😂
~~~~ja
~~~~ja 26.05.2022, 15:15
Oczywiście, że ceny spadną. Pamiętajmy, że ceny są wysokie póki towaru jest mniej niż chętnych za to zapłacić wysoką cenę więc jak nie będzie chętnych to cena musi być niższa tym bardziej, że truskawka to towar psujący się... i niech nikt nie wciska, że taka cena to minimum opłacalności.
ty
ty 27.05.2022, 11:07
to tak jak węgiel na składzie 2300/tona a w kopalni 900/tona
Incitatus
Incitatus 27.05.2022, 21:59
Tak właśnie sobie sumowałem polskie i zagraniczne informacje. Przekazaliśmy Ukrainie 25 tysięcy ton benzyny i 50 tysięcy ton oleju napedowego. Miliard euro darowizny, NBP skupił hrywny za 4,5 miliarda złotych, pomoc w sprzęcie wojskowym za 2,5 mld dolarów, 180 tysiecy ton pomocy humanitarnej, roczne utrzymanie uchodzców 4,5 - 5 miliardów złotych.
Na sankcjach logistyka i transport straciły 6% PKB - również poprzez blokowanie przez ukraińską stronę transportów kolejowych z Chin. O cenach nośnikow energii nie wspomnę, bo każdy widzi jak jest. Kupujemy od Niemców wciąż ruski gaz cofany tranzytem, a resztę uzupełniamy gazem po cenach rynkowych - niemałych.
Mamy około 2 bilionów złotych długu publicznego i prognozowany koszt jego obsługi (odsetki) rzędu 65miliardów złoty rocznie+/- zależnie od zródeł.
Moje pytanie. Gdzie w Gorlicach kupić tanio truskawki, aby sobie dodać do przysłowiowej miski ryżu.

Pozostałe